ÜST REKLAM

logo

reklam

ÖZEL ÇOCUKLARA, ÖZEL ETKİNLİK

      

YENİGÜN IŞIĞI; Sevginin Gücü Her Şeye Yeter…

İlçemiz Çiğdede Mahallesinde faaliyet gösteren, bedensel, zihinsel, sosyal ve duygusal özellikleri bakımından akranlarından farklı özellikleri olan çocukları eğiten, Yenigün Işığı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi kurucusu Serap Tamimi ve kurum personelleri okuma bayramı ve eğlence etkinliğinde veliler ve çok sayıda katılımcılarla bir araya geldiler. Hafta sonunda gerçekleştirilen okuma bayramı ve eğlence etkinliği Deniz Sitesi Meydan Aile Gazinosunda düzenlendi.  Samimi ve bir o kadar duygu dolu geçen etkinlikte çocuklar farklı etkinlikler yaparak hem eğlendiler hem de hayatta aşılmayacak hiçbir engel olmadığını resmen gösterdiler. Bu tablo, “Sevginin Gücü, Her Şeye Yeter” dedirtti. Gerçekleşen okuma bayramında çocuklar sahneye gruplar halinde çıkarak birbirinden güzel şiirler ve şarkılar okudular.  Şiir ve şarkıların okunmasının ardından etkinlik iki grubun dans gösterileriyle devam ederken düzenlenen okuma bayramı ve eğlence etkinliği üzerine konuşma yapmak Yenigün Işığı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Kurucusu Serap Tamimi’ye düştü.  Dişhekimi Cem Tamimi etkinliğe katılım göstererek eşini yalnız bırakmadı.

 

Bu Yolda Asla Umutsuzluğa Yer Yok…

Kurum Öğretmenleri yanı sıra velilerin yoğun katılım gösterilen etkinlikte konuşan Serap Tamimi, “Değerli veliler, Sevgili öğrenciler, sevgili öğretmenlerimiz ve siz değerli misafirlerimiz; Hepiniz okuma bayramı ve eğlence etkinliğimize hoş geldiniz, şeref verdiniz. Bugün burada bulunma sebebimiz, çocuklarımızın başarılarıdır.

“Unutmayalım ki Bu Yolda Asla Umutsuzluğa Yer Yoktur”

Yeni Gün Işığı ailesi olarak 2011 yılından beri, hayatına bir şansızlıkla başlayan bu meleklerimizin hayata tutunma, hayata daha güçlü durmayı, yaşamın içinde kendini birey olarak kabul ettirme mücadelesinde; birlikte çıktığımız bu meşakkatli yılın 7. Yılındayız.

Ne mutlu ki bize bu zaman içinde, konuşamayan çocuklarımızın ilk sözcüklerini, yürüyemeyen çocuklarımızın ilk adımlarını, okuma- yazma bilmeyen çocuklarımızın ilk yazılarını birlikte görme ve bu anılarını birlikte yaşama şansına sahip olduk.

Biz bunu çalışma arkadaşlarımızın sabrı, sevgisi, öğrencilerimizin içinde var olan gücü ve sürekli körüklediğimiz umut ateşiyle birlikte yoğurduk ve bu şekli verip bugün karşınıza çıktık.

Unutmayalım ki bu yolda asla umutsuzluğa yer yoktur. Bunun kanıtı da burada gördüğünüz bu çocuklarımız, meleklerimizin başlı başına bir mucizesidir. Biz bu mucizeleri hep birlikte yapmaya ve yaratmaya devam edeceğiz. Hiçbir başarı yalnız gerçekleştirilemez.

Huzurlarınızda bu mucizenin yaratıcı olan; çok güvendiğim, başarılı, sabırlı, sevecen, özverili, çalışkan ekip arkadaşlarım, öğretmenlerimiz; Selin, Cansu, Volkan, Yonca, Aylin. Fizyoterapistlerimiz; Bahar, Cihan, Fadıl. Yakında ekibimize katılacak olan Ferhat. Psikolog ve rehber öğretmeni; Selin Yılmaz, Mehmet Ali Özdemir. Yardımcı öğretmenlerimiz; Ayfer, Mihriban, Deniz, Seher, Gonca, Semiha. Şoförlerimiz; Umut, Hakan, Sercan. Sekreterimiz Ecem ve güzel yemeklerimizin mimarı Derya Hanım, desteğini ve gölgesini hiçbir zaman üzerimizden esirgemeyen Sevgili eşim Cem Tamimi’ye üstün çaba ve emeklerinden dolayı çok çok teşekkür ediyorum. Sizlerle birlikte çocuklarımızı daha aydınlık bir gelecek için el ele verelim. Umut ışığınız hiç sönmesin, herkese iyi eğlenceler” dedi.

Yenigün Işığı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi kurucusu Serap Tamimi, okumada başarı gösteren öğrencilere okuma belgesi takdim etti.

Haber- Foto: Ümit Sağaltıcı

Share
610 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+10 = ?