ÜST REKLAM

logo

reklam
26 Ocak 2018

ÖZDEMİR: “ER VE ERBAŞLARA ÜCRETSİZ YEMEK VERECEĞİZ”

 

Afrin’deki PKK/YPG-PYD mevzilerinden atılan roketlerin hedefi olan Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde bir restoran, er ve erbaşlara ücretsiz yemek vereceğini açıkladı. Restoran işletmecisi Veli Özdemir, “Bir roket düştü, havan düştü diye memleketimizi terk edecek değiliz” diyerek bölgede askeri süreç bitene kadar bu hizmete devam edeceklerini ifade etti.

Afrin’deki PKK/YPG-PYD mevzilerinden atılan roket ve havan toplarının hedefi olan Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde Albay Şükrü Kanatlı Caddesi’ndeki bir döner restoranı işletmecisi, bölgede görev yapan er ve erbaşlara ücretsiz yemek vermeye başladı.

Camlarında Türk bayrağı ve “er ve erbaşlara yemek ücretsizdir” yazılı kâğıt bulunan restoran yetkilisi Veli Özdemir, askeri süreç devam ettiği sürece er ve erbaşlara ücretsiz yemek vereceklerini belirterek, “Bizim için canını hiçe sayıp sınırımızı, vatanımızı bekleyen askerler de bizim gibi bir ananın, babanın evladı. İsteğimiz bir an önce bu sürecin düzelmesi” diye konuştu.

Zeytin Dalı Harekâtı’nı da değerlendiren Veli Özdemir, “Bu bizim vatanımız için gerekli olan bir şeydi. Herkesin yerini ve haddini bilmesi gerekiyordu. İnşallah en güzel cevabı da bizim askerimiz verecek. Biz de bu süreçte her zaman her yerde yanlarındayız” ifadelerini kullandı.

“Memleketimizi Terk Edecek Değiliz”

Veli Özdemir, Reyhanlı’ya yapılan PKK/YPG-PYD saldırıları konusunda da “Roketler sonucu başımıza bir şey gelirse Allah’ın bize yazdığı yazıdır. Tutup da bir roket düştü, havan düştü diye memleketimizi terk edecek değiliz. Buradayız Allah’ın izniyle burada kalacağız, burada da öleceğiz” dedi.

Haber Merkezi

Share
456 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+8 = ?