logo

reklam

ÖZÇELİK; “CENNET İLÇEMİZE TURİST GELMİYOR”

İlçemizde faaliyet gösteren Yeşil Konak Cafe sahibi Özcan Özçelik, Samandağ’ın denizi, doğası ve tarihi dokusu ile eşsiz bir ilçe olduğunu ancak turist sayısının azlığından dolayı hak ettiği değeri görmediğini ifade ederek gazetemiz haber merkezine bir açıklamada bulundu.

Özçelik açıklamasında; “Samandağ Denizi, Doğası ve Tarihi dokusu ile eşsiz bir ilçe ancak maalesef turist sayısı nerdeyse sıfır.

Birbirinden güzel cafeleri, gazinoları, restaurantları ve otelleri var. Dünyanın en uzun ikinci kum sahili yine Samandağ’ın da Deniz ile Dağı birbirinden ayıran ve Arsuz’a çıkan yolu ve o yolun manzarası hiçbir yerde yok.

Bin yıllık roma imparatorluğunun yaşadığı ilçe Samandağ ilçesi adeta tarih kokuyor ama maalesef o kadar güzelliklere rağmen Samandağ’ına gelen turist sayısı nerdeyse sıfır.

Bunun araştırılması lazım neden turistler Samandağ’ına gelmiyor veya gelemiyor. Acaba turizm ajandaları kurulsa tüm dünyada bu güzelim ilçemizi tanıtsak ajandalar üzerinden Samandağ’ına turist akımı olamaz mı?

Siyasiler de el uzatsa bu güzelim memleket dünyaya tanıtılamaz mı bir gurbetçi arkadaşınız olarak kaç ülke gezdim kaç il kaç ilçe ben Hatay Samandağ gibisini görmedim.

Samandağ’ın yeri konumu itibari ile en büyük gelir kaynağı Turizmden olması gerekirken maalesef bu gelir kaynaktan hiç bir işletme kar edemiyor çünkü yukarda dediğimiz gibi ilçemize turist gelmiyor. Burada elbette turistleri suçlayamayız burada suçlanacak birileri varsa onlarda biziz.

Artık bu güzelim Samandağ ilçesini Kemer gibi Alanya gibi Bodrum gibi dünyaya işin ehli turizmciler ile birlikte oturup adam akıllı tartışıp eksiklerimizi tamamlayıp tanıtmanın zamanı gelmedi mi?

İlçemiz kısır döngü kalıplaşmış siyasi tartışmalarından kurtarılmalı ve ilçemizi dünyaya tanıtmanın yollarını aramamız lazım. Dünyanın en uzun sahiline sahip olan Samandağ ilçesinde bir tane işsiz olmamalı birbirinden güzel cafeler gazinolar oteller restaurant artık sinek avlamamalı bizler buna kafa yormalıyız bizler önümüzü görecek ilçemizin menfaati ve selameti doğrultusunda projeler üretmeliyiz.

Gerek ilçemizin işletmeleri gerek ilçemizin siyasileri ve kanaat önderleri ile birlikte acil toplanıp işin ehli turizmci arkadaşlar eşliğinde toplantılar düzenleyip önümüzü açacak projelere elbirliği ile imza atmalıyız. Bu konulara yakın olan bir dernek var ise bu toplantıların yapılması için bir an önce çağrılarda bulunması yok ise acilen bir dernek kurulması lazım diye düşünüyorum.” ifadelerine yer verdi.

Haber – Foto: Ali Doğru

 

 

 

 

Share
154 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+3 = ?