ÖZÇELİK; “ADALET İSTEMEYE DEVAM EDECEĞİZ” - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

ÖZÇELİK; “ADALET İSTEMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Bu haber 14 Temmuz 2020 - 9:40 'de eklendi ve 511 kez görüntülendi.

İlçemiz Abdullah Cömert alanında Ümit Özçelik ve ailesi tarafından Annesi Edibe Özçelik için başlattıkları Adalet direnişinin 134. gününü geride bıraktı.

134 gündür Adalet Direnişini sürdüren ve Abdullah Cömert alanında el ilanlarını dağıtarak gündeme dair gelişmeleri dile getiren Ümit Özçelik; “Bugün adalet talebimizin 134. Günü. Sevgili halkımız; Annemiz Edibe Özçelik için adalet istiyoruz. Annemizin katillerinin yargılanıp cezalandırılmasını istiyoruz. Bugün adalet talebimizin 134. günü. 134 gündür annemiz Edibe Özçelik için adalet istiyoruz. 24 saat içerisinde bulabilecekleri insanların evlerine içi boş bir dosyayla baskın izni veren, savcı hakkında soruşturma açılmasını istiyoruz. Ben ve arkadaşlarım 24 saat içerisinde bulunabilecekken, bize ulaşabilecekken, birçoğumuzun iş yeri, çalıştığı yer belli olduğu halde, gecenin dördünde beşinde evlerimizin kapılarını kırarak girdiler. Kardeşlerimizi, kuzenlerimizi, insanlarımızı, halkımızı darp ettiler, başlarına silah dayadılar. Annemiz Edibe Özçelik’i katlettiler! Cinayet işlediler, insanlık suçu işlediler. Biz annemizin katilleri yargılanıp cezalandırılana kadar, her gün alanlara çıkacağız ve her gün adalet istemeye devam edeceğiz.

Onların Ölümlerine Seyirci Kalmayalım!

Biliyorsunuz! Halkın avukatlarına yapılan saldırılar, bütün halka yapılıyordu. İbrahim Gökçek’i, Helin Bölek’i, Mustafa Koçak’ı katlettiler, ölümlerini seyrettiler ve hepimize seyrettirdiler. Şimdi aynı şeyleri halkın avukatları Ebru Timtik ve Aytaç Ünsal’a yapmak istiyorlar. Onların ölümlerine seyirci kalmayalım, seslerine ses olalım, Özgür Tutsaklar Didem Akman ve Özgür Karakaya ölüm orucunda. Onların ölümlerine seyirci kalmayalım, seslerine ses olalım. İki tane “Halkın Avukatı” Ebru Timtik 193 gündür “Ölüm Orucunda”, Aytaç Ünsal 162 gündür “Ölüm Orucunda”. Tek bir talepleri var, adil yargılanmak istiyorlar. Adil yargılanmak hakkı, gasp edilen bu haklarını istiyorlar, onun için “Ölüm Orucundalar”. Halkın avukatlarının ölümüne seyirci kalmayalım. Mustafa Koçak’ı, İbrahim Gökçek’i, Helin Bölek’i, onların ölümlerini bize seyrettirenlere, “Halkın Avukatları ve Özgür Tutsaklar” için hep beraber sesimizi çıkaralım ve onların ölümlerini seyretmeyelim.

Peki Grup Yorum Konseri Niye Yapılmıyor?

Son olarak biz “Grup Yorum Gönüllüleri” olarak, 16 Temmuz’da Grup Yorum Konseri verecektik. Ve ilçe Hıfzıssıhha Kurulunun hala nedeni belli olmayan gelir geçer sebepler yüzünden Grup Yorum Konserinin uygun görmemesini tüm Samandağ halkına açıklamasını istiyoruz. Neye dayanarak Grup Yorum konseri, Festival, Panel yapılmamasını uygun görüyorlar. Oysa hepimiz biliyoruz! Bütün Alışveriş merkezleri açık, dün Arsuz Çevlik yolu açılışında halkımız oradaydı. Dün Hatay sporumuzun şampiyonluğunu tüm Hataylılar kutladı. Bütün şeyler normal… Peki Grup Yorum konseri niye yapılmıyor, yapılmasına neden izin verilmiyor? İlçe Hıfzıssıhha Kurulu bunu halka açıklamak zorunda. Ve biz “Grup Yorum Gönüllüleri” olarak Grup Yorum konserinden asla vazgeçmiş değiliz. İleriki bir tarihte yine resmi bildirim yapacağız ve ne olursa olsun Grup Yorum konseri yapacağız. Çünkü iki arkadaşımız İbrahim Gökçek ve Helin Bölek’ e konser sözümüz var. Ve ne pahasına olursa olsun o konseri yapacağız. 16 Temmuz Perşembe günü saat 13.30’da Grup Yorum Türkülerini söylemek isteyen, dinlemek isteyen tüm halkımızı (buraya) Samandağ Abdullah Cömert alanına davet ediyoruz. Biz “Grup Yorum Gönüllüleri” olarak o gün burada olacağız ve Grup Yorum türkülerini söylemeye devam edeceğiz. Tüm halkımızı Grup Yorum türkülerini söylemeye ve halay çekmeye davet ediyoruz. Grup Yorum’u sahiplenmeye tüm halkımızı bekliyoruz.

Grup Yorum Halktır, Susturulamaz! Türküler Susmaz, Halaylar Sürer!

Son olarak şunu söylemek istiyorum. “Halkın Avukatları, Özgür Tutsaklar” onurumuzdur. Edibe anne, Helin Bölek, Mustafa Koçak, İbrahim Gökçek ölümsüzdür. Şimdi bura da bizi dinleyen, destekleyen tüm halkımızdan, adalet talebimizi yükseltmek ve bizim gibi ülkemizde adalet isteyen binlerce insanın sesi olmak için, “Adalet İstiyoruz” demek için bir alkış istiyorum” ifadelerine yer verdi.

Haber- Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı