ÖYLE BİR ZAMAN Kİ! « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

ÖYLE BİR ZAMAN Kİ!

Bu haber 29 Temmuz 2022 - 16:45 'de eklendi ve 854 kez görüntülendi.

Sevgili gençler; Lütfen anne babalarınızın  kıymetini bilin. Öyle bir zaman ki!

İnsanların kapitalist düzende kendi toprağını ekemediği, ekse toplayamadığı, toplasa satamadığı bir dönem. Hele hele aşkı ve evliliği erkeklerin sırtına yükleyen canım genç kızlar, kaynanalar, kayınbabalar. Malesef aşkı uğruna hayatını gurbette geçiren canlar var.

Allah aşkına düğünlerinizin suyunu çıkarmayın, birilerine hava atmak için damatlarınızı, kızlarınızı borç harca sokmayın.

İnsanlar yiyecekleri yemeğin günlük parasını kazanacak diye  çoluk çocugundan ayrı yaşlanıyor.

Durum vahim. Patronlar acımasız.

55, 60, 70 yaşında adamlar kadınlar  çocukları  eksik hissetmesin diye, acımasızca çalıştırılıyor.

15 yıl gençliğini harcayıp ev alsan, elektriği, suyu, vergisi, ev alamamışsan kirası, kiyafeti, mutfak masrafı büküyor belini insanın. Artık tek eğlence yemek masalarında.

Çünkü harcamasını ve tercihini mecburen ona göre yapıyor insan,

Bırakın sosyal hayatı, tiyatroyu, kitap almayı, sevdikleriyle sadece birlikte yemek yeme organizasyonu yapabiliyor vatandaşlar. Tek sosyal aktivite hem eğlenelim hem karnımiz doysun olmuş.

Aman bu kadar tavsiyede biri çıkıp ama Samandağ çok zengin, bakın herkes parayı har vurup harman savuruyor demesin. Kazandığını yiyor herkes, çok kazanan çok yiyor, az kazanan az yiyor…

Evet döviz çok fark yaratıyor, zengin fakir ayrımı gibi duruyor ama, helalinden para kazananlar, çok kazanmışsa da bunun bedeli ağır oluyor.

Demem o ki; Zaman zor, zaman kötü, bari  aşıksanız sadece aşkınıza sahip çıkın!

En azından aşk karın doyursun eskisi gibi….

Düşün yakasından artık emekçilerin, çoluk çocuğuna mı yansın adam, gurbette can çekişmesine mi, eşinin, ailesinin emeğini hiçe sayıp gününü gün etmesine mi, kapitalist düzenin sillesine mi….

Bu coğrafyadan nefret ediyorum süte zam geldi geleli. Çocuklar bebekler aç mı kalsın !!!

Sosyal devlet anlayışı olmayan bir ülkede yaşamak zaten yeterince zor. Fakirin kursağındaki ekmekten çeksinler ellerıni….

Bir de komşusu açken tok yatan, siyasi çercevesiyle başkasının malını gasp eden, kamu malına  çöken, hayattaki tek amacı başkasından üstün yaşamak olanlar var, onlar mevzuu bahsimız bile değil.. Bırakın kendi kendilerine oynasın çalsınlar. Çok yemek de yâr olmuyor insana, altın varakta uyumak da. Doymak soyut anlamda tecelli edince güzel oluyor  yaşamak…

Sinem Kayıkçı Karaali’nin kaleminden…