ÖVDER’DEN, CİDDİ ÖNLEM ÇAĞRISI « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

ÖVDER’DEN, CİDDİ ÖNLEM ÇAĞRISI

Bu haber 14 Haziran 2022 - 14:15 'de eklendi ve 152 kez görüntülendi.

Tüm Öğrenci Velileri Dayanışma Derneği (ÖVDER) Samandağ Şubesi Yürütme Kurulu Başkanı Arkadaş Karataş, milyonlarca öğrencinin geleceğini belirlediği Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) ve Temel Yeterlilik Testi (TYT)nin gerçekleşeceği Cumartesi ve Pazar Gününü hatırlatarak trafiğe çözüm istedi. 

‘Sınav kabusa dönüşmesin!’ çağrısıyla yetkililere seslenen ÖVDER Başkanı Karataş, “18-19 Haziran’da yine ÖSYM’nin YKS Sınavı olacaktır.

Trafik akışı, Trafik Görevlileri ve Sayısı, Işıklı Trafik Cihazları, Toplu Taşıma Araçları işleyişi ile ilgili sınav öncesi öğrencilerimize moral verecek bir işleyişte olacağını Yetkililerin kamuoyuyla paylaşmalarını istiyoruz.

Yoksa Sınav tekrar kabusa dönüşecek, 30 dakikalık yol yine 3,5 saatte katledilecek. Geçen sene olduğu gibi oluşacak kazalar da bunun cabası..

ÖVDER olarak geçen yıl ÖSYM Sınavları Samandağ’da yapılsın talebimizi, girişimlerimizi ne Yetkililer ne Siyasiler duymadı ve hiç bir ciddi girişimleri olmadı.

Bu memleketin kaderi birilerinin siyasi tercihinde olmamalı. Bu, ilçemizin öğrencilerimizin hakkıdır. Hak yasalardan önce gelir.

Bu yıl Sınav Merkezi yapılan ilçelerin Samandağ İlçemizden çok farklı koşulları yoktur.

Ankara’daki yetkililer ile görüştüğümüzde bunun siyasi yetkililerin ciddi bir baskı oluşturmaları, velilerin her sene yine dilekçe veya CİMER üzerinden yoğun talep etmeleri gerektiğini söyledi. Yani öğrencilerimizin geleceği umudu bu kadar basit heba edilmemelidir.

ÖVDER olarak bunun takipçisiyiz. Yine bu sene Cimer üzerinden yetkililer duyana kadar talepte bulunacağız.

Samandağ’dan Antakya’ya kadarki güzergahta tüm yetkililerimizin 18-19 Haziran günü bu konuda ciddi önlemler almalarını talep ediyoruz” dedi.

Haber – Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı