ÜST REKLAM

logo

reklam
14 Temmuz 2017

OTOPARK BORCU İCRAYLA ALINIYOR

 

Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından uygulamaya konulan Parkomat sisteminde, park borcunu ödemeyen yüzlerce kişi icralık oldu.

Hatay Büyükşehir Belediyesi iki yıl önce şehir içi trafiğini hafifletmek için parkomat uygulamasına geçmişti. Parmokmat görevlileri, İlin ana artellerine bağlı olarak ana Caddeleri ile bu caddelere bağlı ara caddelerde görev yaparak park halindeki araçları yanlarındaki özel bilgisayarlar ile kayıt altına alarak 15 dakikadan fazla park yapar araçlara park süreleri ölçüsünde fiyatlandırma yaparak makbuz karşılığı tahsilat yapıyor.

Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından uygulamaya konulan Parkomat sisteminde, park borcunu ödemeyen yüzlerce kişi icralık oldu.

Parkomat Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, yüzde 80’in üzerinde park ücreti tahsilat gerçekleştirilirken bazı kişilerin parkomat ücretlerini ödememekte ısrar ettiği, biriken ücretlerin tahsili için icra yoluna başvurmak zorunda kalındığı belirtildi.

Ücretini ödemeyen araçlar icralik oldu

Parkomat firmasi borcunu ödemeyenler hakkında icra takibi yapıldığını açıkladı. İcra takibi sonucunda yakalama emri çıkarılan araçlar park yerlerinden yedi emine çekilerek işlem başlatıldı.konuyla ilgili olarak Parkomat firma yetkilileri Borcu olan vatandaşların icra takibine düşmeden borçlarını ödemeleri konusunda uyarıda bulundu.

Konuyla ilgili açıklama yapan yetkililer ‘Parkomat sisteminde mükemmel bir otomasyon var. Hangi aracın hangi saatte nerede park etti. Ne kadar park borcu bulunduğu tüm parkomat görevlilerinin ellerinde bulunan cihazlar ile görülebiliyor. Zaman zaman ilimize dışarıdan gelen misafirlerimizin kısa süreli park borçları oluyor. Biz bunları siliyoruz. Bazen vatandaşlarımızın unutkanlıklarından kaynaklanan birkaç tane park borcu olduğunda da bunları siliyoruz.

Ancak bunu alışkanlık haline getirip borcu 3 bin TL’ye kadar çıkanlar var. Bunların tahsili için gerekenler de yapılıyor’ dedi.

Haber Merkezi

Share
555 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+6 = ?