logo

reklam

ORUÇ’UN ÖLÜMÜ YASA BOĞDU

 

Barış akademisyeni Nuray Ergüneş Oruç yaşamını yitirdi…

“Bu suça ortak olmayacağız” bildirisi imzacısı ve İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde görevli Oruç (Karaali) ailesinden Mesut Oruç’un gelini, Tarık Oruç’un eşi Doç. Dr. Nuray Ergüneş Oruç’un yaşamını yitirdiği bildirildi. Doç. Dr. Oruç için taziyede bulunmak isteyenlere çağrıdabulunan Oruç (Karaali) Ailesi,  Merhum Mesut Oruç’un evinde bugün itibari ile cumartesi gününe kadar kabulde bulunacaklarını belirttiler.

Doç. Dr. Nuray Ergüneş Oruç’un cenaze töreni dün saat 13.30’da Beyazıt’ta görev yaptığı Siyasal Bilgiler Fakültesi önünde yapıldı. Oruç’un cenazesi Hassa’daki baba evinden alınarakyine Hassa’da defnedildi.

“Bu suça ortak olmayacağız” bildirisi imzacısı olan İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde görevli Doç. Dr. Nuray Ergüneş’in ölümü tüm sevenlerini yasa boğdu.

Nuray Ergüneş Oruç’un ölümü hakkında İstanbul Üniversitesi  bir duyuru yayımladı. Üniversitenin internet sitesinden yapılan duyuruda Çarşamba günü saat 14.00’da tören yapılacağı bilgisi verildi. Yapılan Duyuru şöyle: “İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü Maliye Anabilim Dalı öğretim üyesi Doç. Dr. Nuray Ergüneş‘i vefat etmiştir. Hocamız için 13 Şubat Salı günü (Bugün) Saat 14:00’da İstanbul Üniversitesi Rektörlük Binası Avlusu’nda tören düzenlenecektir. Hocamıza Allah’tan rahmet, ailesine, öğrencilerine ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz. İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü”

SYKP İstanbul İl Yönetimi adına Tuncay Yılmaz’da Pazartesi günü sosyal medya hesabından başsağlığı dileğinde bulunarak, “Yoldaşımız Doç. Dr. Nuray Ergüneş Oruç, yakalandığı amansız hastalığa bu sabah yenik düştü. Nuray Yoldaş 14 Şubat 2018 Çarşamba günü Hatay’ın Hassa ilçesinde son yolculuğuna uğurlanacaktır.  13.02.2018 günü saat 13.30’da ise Beyazıt’ta görev yaptığı Siyasal Bilgiler Fakültesi önünde bir tören gerçekleştirilecek.

Başta yoldaşımız Tarık Oruç olmak üzere, tüm yakınlarının ve yoldaşlarımızın başı sağ olsun” dedi.

Oruç, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü ve Siyaset Bilimi Bölümü Maliye Anabilim Dalı’nda görevliydi.

Samandağ Ayna Gazetesi, yayın ekibi olarak merhuma tanrıdan rahmet, kederli ailesine başsağlığı dileriz.

Haber- Foto: Ümit Sağaltıcı

Share
667 Kez Görüntülendi.
                                                                                                                                                    
#

SENDE YORUM YAZ

6+3 = ?