İlçemiz Radikal Eğitim Kurumlarından Duyarlı Davranış… - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

İlçemiz Radikal Eğitim Kurumlarından Duyarlı Davranış…

Bu haber 19 Eylül 2020 - 13:12 'de eklendi ve 428 kez görüntülendi.

İlçemiz Radikal Eğitim Kurumlarından Duyarlı Davranış…

İlçemizde Eğitim sektöründe ismi duyulduğundan bu yana başarılı birçok çalışma yanı sıra sosyal olaylarda da duyarlılık gösteren Eğitimci Seyhan Nural, Radikal Eğitim Kurumlarının Covit – 19 sürecinde ekonomik çöküntü yaşayan ailelere destek çağrısını kendi sosyal medya hesabından duyurdu.

Eğitimci Nural, kamuoyuna seslendiği duyurusunda; “bütün dünyada etkili olan ve ülkemizde de ciddi mağduriyetler yaşatan covid-19, birçok ailenin geçim sıkıntısı yaşamasına, yaşam standartlarının düşmesine neden oldu. Geçim derdi devam ederken, ailelerin eğitime ayırabileceği bütçe de çok kısıtlı hale gelmiş, on binlerce öğrenci eğitim hayatını herhangi bir özel destek almadan yürütmek zorunda kalmıştır.

Geçim kaynağı büyük oranda yurtdışı işçiliği olan ilçemiz Samandağ’da bu kriz daha hissedilebilir düzeyde mağduriyet yaratmaktadır.

YKS ve LGS gibi zor sınavlara hazırlanan işçi ve emekçi ailelerin çocukları, sınav hazırlık sürecine yeterli bütçeyi ayırabilecek durumda değildir.

Bizler bu sorumluluk bilinciyle bu öğrencilerimize sahip çıkıyor ve sınav sürecini en verimli şekilde geçirmeleri için üzerimize düşen görevi yapmaya çalışıyoruz.

Bu anlamda covid nedeniyle işyeri kapanmış esnaf, işten çıkarılmış emekçi ve yurtdışındaki işleri bozulmuş işçilerimizin çocuklarını bütün kurumlarımızda eğitim ücreti üzerinden net %40 eğitim bursu sağlayarak sınavlara en iyi şekilde hazırlayacağız.

Bugün birbirimizle dayanışma ve geleceğimiz çocuklarımıza sahip çıkma günüdür. Öğrencilerimize sevgilerimizle” ifadelerine yer verdi.

Samandağ AYNA Gazetesi yayın ailesi olarak, Radikal Eğitim Kurumlarını aldıkları karardan ötürü tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Haber – Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı