ÜST REKLAM

logo

reklam

“ONLARA ÇOCUK ŞEFKATİYLE YAKLAŞIYORUM”

Hepimiz evimizde evcil bir hayvan sahiplenmişizdir veya en azından sahiplenmek istemişizdir. Ancak hayvanları sahiplenmeyi büyük bir sorumluluğu üstlenmek olarak da görebiliriz. Çünkü hayvanlarda yaşama, barınma gibi doğal ihtiyaçlarının karşılanmasına hakkı vardır. İlçemizde hayvan dostlarımızı sahiplenmek isteyen vatandaşlara örnek olmak için İlçemizde faaliyet gösteren Anka Kuşu Evi işletme sahibi Ensar Dağ’la küçük bir sohbet gerçekleştirdik.

  

“İnsanları Sevmek Hayvanları Sevmekle Başlar”

Hayvanlara bir çocuk şefkatiyle yaklaştığını ifade eden Anka Kuşu Evi işletme sahibi Ensar Dağ“Hayvanların bakımları zor değil. Bir çocuk şefkatiyle yaklaştığım zaman hiçte zor olmuyor. Yemlerini, sularını verdikten sonra gereken vitaminleri verdiğimiz zaman kuşların ömrü uzar. İmkânım el verdiği müddetçe hayvanları beslemeye çalışıyorum.

‘İnsanları sevmek hayvanları sevmekle başlar ‘ hayvanları sevdiğiniz müddet içerisinde insanlarla olan diyalogunuz daha da güçlenir, çocuklarımıza hayvan sevgisini aşılarsak onlarda geleceğin büyükleri olacağından dolayı gelecek nesle hayvan sevgisi bayrağını teslim etmiş oluruz. Kuşları ben mahkûmlara benzetirim kafes içerisinde olanlara ne verirseniz onlarla beslenmek zorunda kalırlar o yüzden bizde kafeste beslediğimiz kuşları gerektiği vitaminleri ve kaliteli yemleri, mamalarını ve yeşilliklerini vermek zorundayız. Sağlıklı bir kuş besleyebilmemiz için onları soğuktan ve ya aşırı güneş sıcağına maruz bırakmamamız lazım. Müşterilerimiz genellikle bizi tercih ediyorlar ürün sattığınızda sattığımız kuşumuzun ve ya balığımızın bakımıyla ilgili geniş bir bilgi vermekteyiz 7 yıldır Anka Kuşu Evi olarak hizmet vermekteyiz. İlçemiz vatandaşlarına tek uyarımız gerçekten hayvanları çok seviyor ve sahiplenebileceğinize inanabiliyorsanız, sahiplenin diğer türlü hayvanlara eziyet etmekten başka bir şey yapmazsınız.” ifadelerine yer verdi.

Haber- Foto: Hasan Dadük

 

 

 

 

Share
436 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+7 = ?