logo

reklam

‘ONLAR BİZİM GÖZBEBEĞİMİZ’

 

 Cennet Kelebekleri Kreş ve Gündüz Bakım Evi, alanında uzman, genç ve güler yüzlü hizmet anlayışını benimsemiş eğitim kadrosuyla çocukların eğitim alacakları sıcacık bir kreş olarak kuruluşunun birinci yılında kaliteli eğitimci kadrosuyla minik yürekleri güçlendirecek. Kreş Ve Gündüz Bakımevi kurucu müdürü Meryem Şahutoğlu, ilçemizde önceki gün kurumun yaş gügünü kutlarken gazetemize verdiği bilgide, kültürel eğitim faaliyetlerine önem verdiklerini dile getirdi.

‘Kendini iyi ifade edebilen özgüveni yüksek mutlu bireyler yetiştirelim’ felsefesiyle çalıştıklarını söyleyen Kurucu Müdür Şahutoğlu, Cennet Kelebekleri Kreş ve Gündüz Bakım Evi bu yılda İngilizce, Arapça,  matematik eğitimi, jimnastik, bale, yüzme,  modern dans  dersleri, değerler eğitimi, satranç eğitimi  ve Abaküs eğitimi verilmeye devam ediyor.

İlk Anlarına Şahitlik Etmek Paha Biçilemez…

Öğrencilerinin ilk alışkanlıklarını kreşte edindiğini ve bundan mutluluk duyduklarını söyleyen Kurucu Müdür Şahutoğlu, ‘Bu alana geçmem ve kendi okulumu açmam her zaman çok istediğim bir hedefimdi. Bundan mutluluk duyuyorum. Çocuklarımız o kadar minikler ki, onların ilk anlarına, yaşadıklarına şahit olmak tarifsiz bir mutluluk. Bazen ilk kelimelerini bizimle paylaşıyorlar. Tuvalet alışkanlıklarını bizimle kazanıyorlar. Onların bu ilk anlarına tanıklık etmek bizi de çok mutlu ediyor.

Çocuklarınıza Sonsuz Sabır Gösterin…

Çocukların ailelerine de tavsiyelerde bulunan Müdür Şahutoğlu, ‘Ailelerimiz bazen telaşlanıyorlar. Tuvalet alışkanlığı geç mi kazanıldı? Konuşma da geç mi kalındı? Diye. Ama bunun için strese girmemeliler. Kendilerini de telaşlandırmamalılar. Bu gibi konular her çocukta farklılık gösterir. Yaşıtları ya da çevrelerindeki çocuklar erken konuştu ya da tuvalet alışkanlığını kazandı diye kendi çocuklarında da aynı sürede olmayabilir. O konuda aileler içlerini rahat tutsunlar ve çocuklarına sonsuz sabır göstersinler. Bu dönem çocukların öğrenmeye en açık oldukları dönemler. Duygusal gelişimleri için de ailelerinin verdiği kararlar ve tutunduğu tavırlar çok önemli’ ifadelerini kullandı.

Butik Bir Anaokuluyuz…

Butik bir anaokulu olduklarını söyleyen Müdür Şahutoğlu, ‘Biz butik bir anaokulu gibiyiz.  Her çocuğumuzla tek tek ilgileniyoruz. Gelişimlerini yakından takip ediyoruz. Çocuk sağlığına uygun mobilyalar ve sosyal gelişime katkı sağlayacak etkinliklerimizle çocuklarımızın en iyi eğitimi en rahat koşullarda almalarını sağlıyoruz’ dedi.

Öğrencilerimiz gezmeyi çok seviyorlar…

Müdür Şahutoğlu, ‘Okulumuzda öğrencilerimiz gezmeyi çok seviyorlar. Onun için bazı dönemler dışarıda etkinliklerimiz oluyor. Geleneksel çocuk oyunlarımız, yaratıcı drama ve konuşma becerisini geliştirici faaliyetlerimiz, sportif faaliyetler, zeka oyunları, görsel sanatlarla ilgili pek çok faaliyetimiz oluyor. Kendi yaptıkları el işi faaliyetlerinin sergilenmesinden mutluluk duyuyor minik öğrencilerimiz. Bunun yanı sıra okulumuzda kahvaltı, öğle yemeği ve ikindi öğününü veriyoruz’ İfadelerini kullandı.

Teşekkür etti…

Müdür Şahutoğlu, “Kurumumuzun mevcut kapasitesi 150 öğrenciden oluşmaktadır. 5 sınıf, 1 sorumlu müdür odası, 1 yemekhane mutfağı ve 1 kapalı oyun alanı ile hizmete hazır durumdadır. Güvenilir ellerde çocuklarımız için deneyimli kadromuz ile buradayız. Bu eğitim kurumunda desteği en başta babama ve anneme, bu imkânı bize sunduğu için şükranlarımı sunuyorum. Ayrıca desteği olan herkese teşekkür ediyor saygılarımı sunuyorum” dedi.

Haber: Ümit Sağaltıcı- Foto: Nazlı Hüzmeli

 

 

 

 

 

 

Share
467 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+4 = ?