logo

reklam

“ÖNCE BOZDUKLARINI DÜZELTSİNLER…”

 “Yolumuz Yapılana Kadar, Hastane İnşaatının Çalışmalarına Başlanmasına Karşıyız”

İlçemize bağlı Sutaşı mahallesinde ikamet eden Şerif Karağaçlı ve çocukları Kuşalanı ile Sutaşı Mahalleleri arasında kalan bölgede yer alan alanda hastane yapım kararından dolayı mağduriyet yaşadıklarını iddia ettiler.

Ailenin mağduriyetini anlatan Karağaçlı, daha önce hastane yapılması planlanan alanda arazi kiraladıklarını ama yetkililer tarafından kendilerine hastane inşaatı çalışmalarının başlayacağına dair hiçbir şekilde bilgi verilmediğini söyledi. Sözlerine sitemkar bir şekilde devam eden Karağaçlı, çalışmalar sırasında kendilerine ait olan yolun bertaraf edildiğini, yolları yapılmadan Hastane inşaatı çalışmalarına karşı oldukları sert bir şekilde dile getirdi.

 “Yolumuz Yapılsın, Sonrasında Hastane Çalışmalarına Hayırlı Olsun Deriz”

Karağaçlı ailesi sabahın erken saatlerinde yaşadıkları şokla mağduriyetlerini şu şekilde ifade ettiler; “Kuşalanı Mahallesi’ndeki insanlar kiraladıkları alanların parasını alabildiler. Yalnız bizim elimize makbuz verildi ama para ödenmedi. Biz, Şerif Karağaçlı ve çocukları olarak bu durumdan dolayı mağdur olduk. Hiçbir şekilde elimize para geçmedi. Ayrıca bize hiçbir şekilde ne mahalle muhtarından ne de yetkili bir kişiden ağaçlarınız sökün, burayı boşaltın yapılacak olan hastane inşaatının çalışmaları başlayacak gibi bir uyarı verilmedi. Bizim bu konudan haberimiz yoktu. Bu durumda mağdur olan bizleriz. Hiçbir şekilde kepçelerin geleceği söylenmeden sabahın erken saatlerinde araziye girmişler, ağaçlarımız ve odunlarımız berbat durumda.

Yetkili bir kişinin gelip çalışmaların başlayacağına dair bize bilgi vermesi gerekmiyor muydu? Bu duruma bir çözüm üretilmesi gerekiyor. Burada çalışan arkadaşların hiçbir suçu yok onlara hiçbir şekilde kızamayız onlar tabi ki görevleri neyse onu yapıyorlar. Sonuçta herkes kendi ekmeğinin peşinde koşuyor. Ama durum ortada. Yapılan çalışmalar yüzünden yolumuz bozuldu. Biri izah edebilir mi biz nereden geçeceğiz? Burada bizim 30 dönüm tapulu malımız var. Biz bu arazilere gitmek için nereden geçeceğiz. Uçarak geçmeyeceğimize göre yapılan bu mağduriyeti nasıl açıklayacaksınız veya düzeltebilecek misiniz? Halka hizmet yapılması güzel bir şey ama hizmet yapılırken keşke etrafta zarar görecek insanlar var mı, yok mu önce tespit edilse ve keşke bu insanlarla daha önce konuşulsa. Daha iyi olmaz mı? Hastaneye sevindik ama yapılan çalışmadan dolayı yolumuz bozuldu. Bu mağduriyeti nasıl düzeltecekler. Bu yol yapılmadan hiçbir şekilde hastanenin inşaatına başlatılmasına izin vermeyeceğiz. Önce bozduklarını düzeltsinler. Tekrar söylüyoruz buraya hizmet getirilmesine karşı değiliz ama biz bu durumdan mağdur olduk. Mağduriyetimiz giderildikten sonra hastane için hayırlı uğurlu olsun deriz”

Bütün bu durumların yanı sıra çalışmaların yapıldığı alanda, bir ahır işletmesi olduğu ve işletmenin sahibi Yıldız Karağaçlı’nın, yolun kazılmasından dolayı işletmeye giremeyeceği Gazetemize aktarılırken bu yaşanan mağduriyetin giderilmesi için yetkililere seslendiler.

Haber-Foto: Ümit Sağaltıcı

Share
297 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+10 = ?