ÜST REKLAM

logo

reklam

“ÖLÜMLERİ DURDURUN !”

 

İlçemiz Çiğdede Mahallesi Hadim Sokak Sakinleri sokaklarında son zamanlarda gerçekleşen birçok kazaya neden olan yola trafik ışığı ve rampa talebinde bulundular. Son bir ay içinde gerçekleşen kazalara şahit olduklarını dile getiren vatandaşlar ruhsal çöküntü yaşadıklarını, mahallede her fren sesi duyduklarında korkuya kapıldıklarını belirttiler. Konuyla ilgili ilçemiz Kaymakamı Dr. Cahit Çelik ve Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Kamacı’yı ziyaret eden mahalle sakinleri yola trafik lambası ve geniş rampa talebinde bulundular.

Vatandaşlar endişelerini belirttikleri ziyarette, “Çiğdede Mahallesi Hadim sokakta ikamet etmekteyiz. Dört yol ağzında bir sürü kazaya şahit oluyoruz. Mahallemizde çok güzel bir asfalyt yapıldı fakat 2 okulun öğrencilerinin kullandığı bu yolda öğrencilerimiz trafikle beraber seyir halinde. Kaldırımımız yok.  Çocuklarımız için  çok tedirgin oluyoruz. Okuldan çıktıklarında güvenli bir yol değil, can güvenliği yok. Öğrencilerin çoğu mahallede bulunan marketin kenarında oturuyor, kaldırım yok, herhangi bir güvenlik şeridi yok, çocuklarımız çok büyük tehlikedeler. Birçok kazaya şahit olduğumuz için çok korkuyoruz. Her fren sesi duyduğumuz zaman tedirgin oluyoruz. Belediyenin yaptığı levhalar hiç etkili olmadı. Tek yön hattı ile beraber trafik yoğunluğu arttı. Daha geniş önlemler alınmasını istiyoruz. Biz kaza kaynaklı ölümlerin durulmasını istiyoruz”dediler.

Mahalle sakinlerinin sorunlarını dinleyen İlçemiz Kaymakamı Dr. Cahit Çelik, “bu sorunun çözüm mercisi ben değilim. Konu yetki alanımda değil. Fakat sesinizi duyurmak adına bize yaptığını nbu şikayeti yetkililere ileteceğiz. Çözüm adına elimden geleni yaparım, taleplerinizi dilekçe halinde bana sunun bende yetkililere sesinizi duyurmakta yardımcı olacağım”dedi.

Mahalle sakinlerinin sorunlarını dinleyen Belediye Başkan yardımcısı Mehmet Ali Kamacı ise; “o bölgede birçok iyileştirme çalışması yapıldı. Rampalarla ilgili kesin bir çözüm üreteceğiz. Ama bu sorun yola değil kişinin beynine rampa koyması ile çözülür. Kırmızı ışıkta geçilir mi? Biz kırmızı ışıkta geçen vatandaşa şahit oluyoruz” dedi.

Kamacı, “trafik lambası içinde gerekli araştırmayı yapacağım. Konuyla ilgili 4 gün içinde size bilgi vereceğim” dedi.

 Haber-Foto:Ümit Sağaltıcı

 

Share
644 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+9 = ?