ÜST REKLAM

logo

reklam

“ÖLÜLERİ GÖMÜN” 8 NİSAN’DA KÜLTÜR MERKEZİ’NDE

 

 

Irwın Shaw’ın yazdığı, Zeynel Abidin Karadaş’ın yönettiği muazzam bir oyun. Dünya tiyatro repertuarının savaşa karşı en yaratıcı, en sarsıcı, en vurucu, en soylu cevabını tek perdelik oyunuyla aslında Shaw yıllar önce vermiştir.

Dünyanın her tarafında sürüp giden savaşların birinde vurulan askerler mezarlarından kalksalar ve savaşa dur deseler neler olur? Ordu, hükümetler, silah tüccarları, politikacılar, iş adamları, din adamları, medya ve sıradan insanlar bu alışılmadık ve inanılması güç isyana nasıl tepki verirlerdi? Ya kocalarını, sevgililerini, babalarını ve oğullarını kaybedenler ne hissederlerdi? Birkaç kişinin direnişi gerçekten bir şeyler değiştirmeye yeter mi? Tüm bunlar ancak “gerçekten savaşsız bir dünyayı istiyor muyuz?” sorusuna samimi bir yanıt aramakla yanıtlanabilir. Süper Güç hakimiyetinin, bölgesel savaş ihtimallerinin, iç savaşların her an gölgesini hissettiren bir coğrafyada yaşayan bizler için Ölüleri Gömün gündemimizin tam da ekseninde oturan ürkütücü, düşündürücü ve kışkırtıcı bir oyun.

”Ölüleri Gömün” 8 Nisan saat 20.00’da Samandağ Kültür Merkezinde sahnelenecek.

Biletleri Samandağ Eğitim Sen, Viyola Pastanesi, Meram Kırtasiye ve 0505 890 58 42 numaralı telefonu arayarak Hıdır Turgut’tan temin edebilirsiniz.

Haber-Foto:Ümit Sağaltıcı

Share
855 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+8 = ?