ÜST REKLAM

logo

reklam

ÖLÜLERE SPOR TESİSİ Mİ KURULMUŞ?

 

Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından yaklaşık bir yıl önce Yeşilköy Mahallesi Atatürk Caddesinde; inin, cinin bile top oynamadığı boş bir alanda spor tesisi kurulduğu gözlendi.

Aynı mahallede tesise 100 km yakın bir alanda çocuk oyun parkının kaldırılması sonrası, Yeşilköy’de terk edilmiş boş bir arazide kurulan spor tesisi objektifimize takıldı. O spor tesisinin ne amaçla oraya kurulduğu o bölgeye giden vatandaşlarda merak konusu oldu. Spor tesisinin kurulduğu bölgenin en ilginç olan yanı ise tesisin hemen yanındaki mezarlık. Akıllara zarar bu spor tesisinin terk edilmiş bir alanda, insan ayağının bulunmadığı bir yerde olması ve bir mezarlığın olması ölülere bir spor tesisi mi kuruldugibi komik bir düşünceyi akıllara getirmekte.

Soru şu; Spor tesisleri, (cafeler, mağazalar gibi) vatandaşların ihtiyaçlarını karşılayabileceği sosyal merkezler yerine neden mahallelerin en ücra köşelerinde yer alıyor?

İnsanların yerini dahi bilmediği bu tesis için harcanan bedel nedir? Bu bedel kimin cebinden çıkmaktadır? Belediyelerin kasasında bulunan para her insanın alın terinden oluşmuyor mu? Alın terinin karşılığı bu mu? Bu heba edilen para, il genelinde katmerleşen birçok soruna derman (fakire gıda, okuyamayan öğrenciye burs, evi olmayan dul kadına bir duvar) olamaz mıydı?

Ümit Sağalıcı

Share
570 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+7 = ?