OKULLAR ENERJİ ÜRETİYOR, DARISI BİZİM BAŞIMIZA… - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

OKULLAR ENERJİ ÜRETİYOR, DARISI BİZİM BAŞIMIZA…

Bu haber 25 Ekim 2019 - 8:30 'de eklendi ve 177 kez görüntülendi.

İlimizde faaliyet gösteren Erol Bilecik MTAL, okul çatısına güneş panelleri yerleştirerek okulun enerji ihtiyacını kendisi karşılamaya başladı. Gerçekleşen bu faaliyetin İlçemiz okullarında da yapılmasını bekliyor öğrencilerin de bu yararlı projelere imzalarını atmalarını bekliyoruz.

Hatay Erol Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi “Yenilenebilir Enerji Teknolojileri Alanı” öğrencilerinin, okulun bahçesine ve çatısına kurdukları güneş enerji panelleri ve rüzgâr türbinleriyle, okulun aydınlatmasında kullanılan elektrik karşılanıyor.

Okulun çatısına kurulan 7KW’lık 20 adet solar güneş paneli ve rüzgâr türbini yardımıyla, Erol Bilecik Kongre Merkezi’nin iç aydınlatması sağlanıyor. Okulun girişindeki 1,5kWlık hibrit sistem ile de okul bahçesinin gece aydınlatması yapılıyor. Okul pansiyonuna kurulan 2,5KW’lık toplam 10 adet solar güneş paneli ise katlardaki lavabo, banyo ve koridorların aydınlatma ihtiyacını karşılıyor.

Okul Müdürü Ömer Levent Sekban, “Bundan sonraki hedefimiz, okulun tüm aydınlatma sistemleri ve okul bahçesindeki çiçeklerin sulanması için gerekli enerjinin yenilenebilir enerji sistemleri ile karşılanmasıdır” dedi.

Yenilenebilir Enerji Teknolojileri Alanı” öğrencilerinin, okulun bahçesine ve çatısına kurdukları güneş enerji panelleri ve rüzgâr türbinleriyle, okulun aydınlatmasında kullanılan elektrik karşılanıyor.

İlçemizde bir çok okulun kendi ihtiyaçlarını ve MEB’ten gelen ödeneğin öğrencilere eğitim amacıyla harcamasını temenni ediyoruz. Geleceğimiz okudukça ve ürettikçe gelişir.

Haber: Aslı Sağaltıcı