Okulda 'Geri Dönüşüm Muhteşem Olacak' Projesi’nde SONA DOĞRU - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

Okulda ‘Geri Dönüşüm Muhteşem Olacak’ Projesi’nde SONA DOĞRU

Bu haber 17 Haziran 2020 - 18:50 'de eklendi ve 635 kez görüntülendi.

İlçemize bağlı Çöğürlü Mahallesi, Çöğürlü İlkokulu geri dönüşümün önemini kavratmak amacıyla ‘Çöğürlü Primary Scholl eTwining Recyaling will be great – Geri Dönüşüm Muhteşem Olacak’ isimli projede sona doğru yaklaşıldı.

Geri dönüşümün önemini kavratmak amacıyla okulun 4-A sınıfı öğretmeni Aylin Sapmaz Tum ve öğrencileri pandemi dönemi nedeni ile Şubat ayından beri uzaktan sürdürdükleri eğitim ile devam ettikleri projelerinde sorumluluklarını yerine getirmeye devam ettiler.

Öğretmen Tum, koordinatörlüğünde başlatılan proje çerçevesinde öğrencilere atık malzemelerin doğaya verdiği zararlar ve atık maddelerin geri dönüşüm süreci anlatıldı.

Van Başkale Atatürk İlk/Ortaokulundan Neslihan Kabasakal ve Azerbaycan Tefakkur Lisesinden Arzu Hasanova’nın yaptığı Recycling Will Be Great (Geri dönüşüm muhteşem olacak) isimli eTwinning projesi kapsamında 2019-2020 eğitim öğretim yılı boyunca Polonya, Azerbaycan ve Türkiye’den 4 okul tarafından yaklaşık 80 öğrenci katılımıyla gerçekleştirildi.

Çevre bilincini geliştirme ve aynı zaman çocukların geri dönüşüm konusunda farkındalık kazanmalarını sağlamak ve işbirliği içerisinde çalışma alışkanlığı kazandırmak amacıyla hazırlanan e-twining projesinin Avrupa ayağında Azerbaycan ve Polonya’daki okullar da yer alıyor. Sonuna yaklaşılan projede çalışan okullar, sanal sergi ve geri dönüşüm defilesini eş zamanlı bir şekilde gerçekleştirecek.

Türkiye’de 4 okul Azerbaycan’da 1 okul ve Polonya’da da 1 okul olmak üzere toplamda 6 okulun katılım gösterdiği projeye katılım gösteren okullarımızın adı şöyle;

Çöğürlü İlkolunundan Aylin Sapmaz Tum,

Mersin / Toroslar Yusuf Bayık İlkokulu Nazan Şah,

Muğla / Seydikemer Kadıköy Ortaokulu Fatih Cesur,

Polonya / Lublin 21st Primary Scholl renata Zawatzka

Haber – Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı