OKUL, YOLUNU BEKLİYOR… - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

OKUL, YOLUNU BEKLİYOR…

Bu haber 25 Ekim 2019 - 9:08 'de eklendi ve 354 kez görüntülendi.

İlçemiz Tekebaşı Mahallesinde faaliyet gösteren Ecz. Maruf Cilli Anadolu Lisesi yolunun düzeltilmesini bekliyor.

Yolun asfaltlanmamış olması ve su kanalının düzgün bir şekilde açılmamasından ötürü yağış suları yol üzerinde bulunan çukurlara birikmiş durumda. Yolun onarımı için çağrıda vulunan vatandaşlar, biz her kış aynı görüntüı durumunda okul aynı görüntüye sahip olacak.

İlçemizin farklı yerlerinden gelerek eğitim ve öğretime devam etmek isteyen öğrenciler yol engeline takılıyor.

Öğrenciler okula geçmekte zorluk yaşadıklarını, yolun yapılmaması durumunda ilerleyen zamanlarda daha da zorlanacaklarını ifade ettiler.

Mahalle sakinleri de okul yolunun bu şekilde olmaması gerektiğini, Okulda Tekebaşı mahallesi öğrencilerinden çok farklı mahallelerden ve İlçe merkezinden gelen öğrencilerin eğitim gördüğünü belirterek, “farklı mahallelerimizden gelen öğrenciler bizim mahalleye gelene kadar servistir, yoldur bir çok sorunla karşılaşıyorlar zaten bir de üstüne yolumuzun bu kadar düzensiz olması hem mahalle görüntüsünü olumsuz etkilemekte hem de öğrencilerimizin ulaşımını zorlaştırmaktadır.

Bu anlamda yetkililerden ricamız yağmurlar daha fazla etkisini göstermeden bu yolun yapılması. Aksi takdirde öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz, hatta biz velilerde çok sorun yaşayacağız” ifadelerine yer verdiler. 

Haber – Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı