Okuduğu Okulu Unutmadı ... - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

Okuduğu Okulu Unutmadı …

Bu haber 17 Mart 2018 - 8:12 'de eklendi ve 148 kez görüntülendi.

 

MALİK DOĞRU ÇOK AMAÇLI SALON’U OKULA KAZANDIRILDI

İlçemiz mahallelerinden Çöğürlü Mahallesi ikametli Kenan Doğru eğitim gördüğü okula basının adını taşıyan Çok Amaçlı Salon yaparak destek oldu. Kardeşleri ile ortak giriştiği hayır işine Anneleri, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hilmi Kapo, Mahalle Muhtarı Okul müdürü ve hayırsever aile bireylerinin katıldığı açılışta önce istiklal marşı okundu, saygı duruşunda bulunuldu.

Elmina İnşaat’ın ortağı  Kenan Doğru, yaptığı örnek davranışla takdir toplarken, açılışta duygusal anlar yazandı.

Kenan Doğru bey efendiye müteşekkirim…

Açılışta ilk konuşmayı  Okul Müdürü Nevzat Fırıncıoğuluları yaptı. Fırıncıoğuluları; “Sayın Millî Eğitim Müdürüm,  sayın misafirler huzurunuzda hayırsever Kenan Doğru bey efendiye bu onurlu davranışından dolayı müteşekkirim. Kelimeler kifayetsiz kalıyor bu durumlarda. Ben 4 yıldır bu okuldayım, ilk geldiğim günlerde bu okulda çok eksik vardı.

Sayın Millî Eğitim Müdürlüğümüz ve Kaymakamlığımız bir de böyle hayırsever onurlu arkadaşlar sayesinde çok yol kat ettik. Kenan beyin okulumuza yaptırdığı bu jest bizi onure etti. Dediğim gibi kelimeler kifayetsiz kalıyor. Ben Sayın Milli Eğitim Müdürümüzü konuşmasını yapmak üzere davet ediyorum”dedi.

Umuyorum ki bu bir başlangıç olur…

Milli Eğitim Müdürü Hilmi Kapo; “Değerli misafirler, okul müdürüm hepiniz hoş geldiniz. Ben huzurunuzda Kenan hocaya çok teşekkür ediyorum. Umuyorum ki bu bir başlangıç olur ve devamı gelir. Ben bu ilçede 4 yıldır görevdeyim. İlk göreve başladığım da ilk ziyaret ettiğim okullardan birisi Çöğürlü İlk Öğretim okuluydu. Daha önce içler acısı durumdaydı. Sayın kaymakamımız Dr. Cahit Çelik ile beraber ortaokulunu yaptık. Birçok mahallede halen yapıyoruz. Çöğürlüden böyle birinin çıkması beni duygulandırdı. Umuyorum ki bu yaptığımız okullardan doktor, mühendis ve daha çok başarılı öğrenciler çıkar ve bu topluma faydalı olur. Ben Kenan beye çok teşekkürler ediyorum, birlikte çok güzel şeyler paylaşacağımızı umuyorum. Saygı ile hepinizi selamlıyorum” dedi.

Mâlik Doğru bir efsaneydi…

Öğretmen, Mahalleli aynı zamanda Ali Doğru’nun El Mina İnşaat’ta ortağı olan Kenan Doğru, “Sayın Okul Müdürümüzün bu eksiği bize aktarması sonucu, ben ve kardeşlerim; Rahmetli babamızın anısını yaşatmak adına bir şeyler yapmak istedik. Bu okula böyle bir ihtiyaç olduğunu öğrenince öğretmenlerimiz daha rahat istirahat etsin diye bu çok amaçlı salonu yaptırmak istedik. Mâlik Doğru basit bir kişi değildir. O, bir efsaneydi. Bu mahallede yurtdışına ilk giden kişidir. Mahallemizden ve diğer bölgelerden yüzlerce kişiyi yurt dışına almış bu kişilerin ailelerine başka imkanlarla yaşayabilmesi için imkan sağlamıştır. Mâlik Doğru bununla kalmamış, yurt dışında yüzlerce insana kapısını açmış, mekansız kalana mekan, aşsız kalana aş sağlamış biridir.

Bize bıraktığı paha biçilmez mirası iyimserliği ve her nereye gittiysek; bize açılan bir kapımız oldu. Belki ilerde Mâlik Doğru adına daha büyük bir okul ve nice  açılışlar yapabiliriz. Ayrıca bu işte beni yalnız bırakmayan El.Mina İnşaat Yöneticisi Sayın Ali Doğru’yu yanıma çağırıp teşekkür etmek istiyorum. Bu işte onun emeği çok. Ayrıca mahalle Muhtarımız Sayın Mehmet Doğru, mekanın hem gözetim, hem elektrik ve su işini bir emekçi bir amir olarak gözlemleyerek emek sarf etti. Özen Mobilya sahiplerine, Sahil Seramik’e, Okan Boya’ya ve emeği geçen herkese teşekkürler ederim. Sizin sayenizde daha çok güzel şeyler başaracağız”dedi.

Açılış sırasında ilçemiz Milli Eğitim Müdürü Kenan Doğru ve Annesine plaket ve çiçek takdim etikten program sona erdi.