OĞUREL; “BİZ YAPTIK, ONLAR YIKTI” - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

OĞUREL; “BİZ YAPTIK, ONLAR YIKTI”

Bu haber 15 Eylül 2020 - 18:23 'de eklendi ve 509 kez görüntülendi.

İlçemize bağlı Koyunoğlu Mahallesi sakinlerinden Asıf Oğurel, yollarının üzerinde bulunan ve kendi imkânlarıyla yaptıkları ızgaranın belediyeye ait ağır tonajlı araçlar tarafından bozulduğunu ifade ederek gazetemiz aracılığıyla yetkililere seslendi.

Konu üzerine yaptığı açıklamada Oğurel; “Koyunoğlu Mahallesi Atatürk Caddesinde ikamet etmekteyim. Kendi evine girip çıkamaz hale geldik. Yetkililerden hiçbir şekilde sonuç alamadığımızdan dolayı basın yoluyla sesini duyurmak istedik.

Koyunoğlu mahallesinde 7 metrelik yolda yağmur suyu için vatandaşların kendi imkânlarıyla yaptıkları hendeklere, ızgaralara belediyenin ağır yük araçları gide gele zarar verdiği halde belediyenin kendisi bir türlü ızgaraları tamir etmiyor.

Şikayetimizi yapıyoruz ama boşu boşuna. Çünkü kimse bizi dinlemiyor kale almıyor. Neden o zaman belediye var. Oy istemeye geldikleri zaman çok güzel isteniyor, iş hizmete gelince kimsenin elini taşın altına atmıyor. Ama maalesef bu durumda onlara oy yok. Onlara da buradan geçiş yok.

Mahallemizde bu gibi durumlarla sürekli karşı karşıya geliyoruz. Maalesef belediyemiz buraya da gelmiyor. Geldiğinde de hiç ilgilenmiyor. Kamyonlar, büyük tonajlı arabalar sürekli buradan gelip gidiyor. Onların önünü de kapatamıyoruz ama en azından belediyenin bu duruma bir çözüm bulması gerekiyor.

Biz Koyunoğlu mahalle sakinleri olarak ne belediyeden ne de başka bir kurumdan bir bedel almadan kendi ızgaramızı kendimiz yaptık. Ancak kendi yaptığımız bir şeyin bu şekilde ziyan edildiğini görmekte açıkçası bizi çok sinirlendirdi ve üzdü” ifadelerine yer verdi.

Haber- Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı