ÖĞRETMENLERDEN ANLAMLI OYUN « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

ÖĞRETMENLERDEN ANLAMLI OYUN

Bu haber 29 Nisan 2022 - 13:10 'de eklendi ve 187 kez görüntülendi.

İlçemize faaliyet gösteren Fatımatüz Zehra Anaokulu idaresi ve öğretmenleri Samandağ’ da Bir İlk Olan ve Öğretmenlerin Rol Aldığı Telefon Hastalığı adlı tiyatro gösterisini Samandağ Kültür Merkezinde minik izleyicilerle buluşturdular.

Samandağ İlçe Kaymakamı Murat Kütük’te öğretmenler tarafından hazırlanan tiyatro gösterisine katılım gösterdi.

Çocuklar öğretmenlerinin oynadığı oyunlarda hem eğlendi hem öğrendi.

 

Okul müdürü Hilal Sayar konu üzerine; “Fatımatüz Zehra Anaokulu olarak öncelikle öğrencilerimizin teknoloji bağımlılığı ve verebileceği zararlara etkili bir şekilde değinmek istedik. İçine eğlence de katarak sanatın yaratıcı, haylaz çocuğu olan çocuk tiyatrosu ile birkaç saatlik zaman dilimi içerisinde çocuklara unutamayacakları deneyimler yaşatmak, onlara farklı ve renkli dünyaların kapılarını aralamak için tiyatro eşsiz bir aktivitedir. Her biri birbirinden değerli öğretmenlerimize minik çocuklarımız için oynadıkları tiyatro oyunlarında verdikleri emeklerinden ötürü teşekkür ederim.” dedi

Kaymakam Murat Kütük gösteri sonunda duyduğu memnuniyeti şu şekilde dile getirdi; Toplumsal bir sorunu eğlenceli ve özel bir etkinlikle hazırlayıp sunan, bizleri, minikleri bir araya getiren ve çocukların yüzlerindeki heyecan ile gözlerindeki ışığa, mutluluğa tanıklık etmemize vesile olan okul idaresi ve değerli öğretmenlerimize teşekkür ederim.

Fatımatüz Zehra Anaokulu idaresi ve öğretmenleri tarafından hazırlanan ve oynanan 3 ayrı müzikli tiyatro gösterisi 27.04.2022 tarihinde Samandağ Kültür Merkezinde gösterime sunuldu. Öğretmenler tarafından hazırlanan ve oynanan oyuna İlçe Kaymakamımız Sayın Murat Kütük, okul öğrencileri ve velileri katıldı.

Haber- Foto: Aslı Sağaltıcı