ÜST REKLAM

logo

reklam
28 Kasım 2016

ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI

ogretmen-3 ogretmen-2

ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI

24 Kasım Öğretmenler Günü tüm yurtta olduğu gibi dün ilçemizde de dün düzenlenen törenle kutlandı. Saat 09.30’da Cumhuriyet Alanındaki Atatürk Anıtına çelen sunumuyla başlayan kutlama programı saat 10.00’da Kültür Merkezinde devam ederken, İsmail ve Mehmet Selim Kara Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı oratoryo beğeni topladı.

Kültür Merkezinde düzenlenen programa, İlçemiz Kaymakamı  Dr. Cahit ÇELİK, Milli Eğitim Müdürü Hilmi KAPO, Kurum Amirleri, Okul Müdürleri, Öğretmenler ve Öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programda günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Hilmi KAPO yaptı.

MEB Müdürü KAPO: Öğretmen her şey değil, her şeye açılan kapı olmalı.

İlçemiz Milli Eğitim Müdürü KAPO açıklamasında, “öğretmeninin toplumdaki yerini ve önemini belirtmek, saygınlığını artırmak, öğretmenler arasında sevgi, saygı ve dayanışma bağlarını kuvvetlendirmek, emekli öğretmenleri saygı ile anmak ve mesleğe yeni başlayan öğretmenlerde mesleklerinin yüceliği bilinci uyandırmak amacıyla, Mustafa Kemal Atatürk’ün millet mektepleri başöğretmenliğini kabul ettiği 24 Kasım günü, 1981 yılından bu yana Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır.

Kıymetli meslektaşlarım; Bugün tüm öğretmenlerimizin hizmetlerine karşılık, unutulmadıklarını gösteren bir gündür. Öğretmenlik, insanlık tarihinin maddi bir ölçütü olmayan ölümsüz mesleğidir. Her işi bilen, bilgi deposu ve ayaklı kütüphane olmak yerine; bilgi kaynaklarını öğreten yönlendiren, değerlendirme alışkanlığı kazandıran bir kişidir, öğretmen. Öğretmenlik mesleği, her şeyden önce bir ideal, gaye ve bir hizmet mesleğidir. En çok sevilen öğretmen, en çok seven öğretmendir. Kendini kontrol edemeyen bir öğretmen, öğrencisini hiç kontrol edemez. Kendi eksikliğini gören ve onu tamamlayan bir öğretmen, başarıya adaydır. Öğretmenlerin başarılı olmaktan başka bir seçeneği yoktur. Olsaydı öğretmen olmazdı. Öğretmen her şey değil, her şeye açılan kapı olmalı. Öğretmen bir ayna olmalıdır. Kendisine bakanlar iyiyi, doğruyu, hoşgörüyü, geleceği görmelidir. Öğretmenin bir ayna olarak kendisine çok iyi bakması gerekir. Öğretmen Kendini sadece okul ile sınırlayamaz. Çünkü o bir liderdir. Toplumun içinde olmalı bulunduğu toplumun sosyal ve kültürel hayatına katılmalı, katkı sağlamalı ve yönlendirmelidir. Bu düşüncelerle tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlar, öğretmenlerimize yaşamları boyunca başarı, sağlık ve mutluluklar dilerim” dedi.

İsmail ve Mehmet Selim Kara Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı oratoryo sunumu, müzik dinletisi ve aday öğretmenlerin yemin töreniyle devam eden program, İlçemiz Kaymakamı Dr. Cahit ÇELİK tarafından emekli öğretmenlerimize “Hizmet Şeref Belgesi” nin verilemesi ile sona erdi.

 

Share
911 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+6 = ?