ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI « Samandağ Ayna Haber

SON DAKİKA

KURGU DEĞİL, GERÇEKLER

Eğitim, Genel, Sağlık, Yerel

ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI

Bu haber 28 Kasım 2016 - 14:55 'de eklendi ve kez görüntülendi.

10 14

ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI

Atatürk’ün “Millet Mektepleri Başöğretmenliğini” kabul etmesinin 88. yıl dönümü ve 24 Kasım Öğretmenler Günü Hatay’da törenle kutlandı.

Hatay Valisi Erdal Ata, Antakya Kültür Merkezin’de düzenlenen kutlama programında yaptığı konuşmada öğretmenliğin zor ve zor olduğu kadar da onurlu bir meslek olduğunu belirtti.

Öğretmenler Günü’nün insanoğlunun daha parlak bir geleceğe erişmesi için beslenen bütün ümitlerin ancak öğretmenlik mesleğinin yüceltilmesine ve öğretmenlerin daha büyük kitlelere faydalı olmasına bağlı olduğunun anlaşılması için önemli bir fırsat olduğunu ifade eden Ata, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sizler, yetiştirilmesi için şefkatli ellerinize teslim edilen çocuklarımıza Atatürk ilkelerini Atatürk’ün tüm alanlarda getirdiği yenilikleri ve bunların Türk tarihi içerisindeki yerini ve önemini en doğru biçimde öğretmelisiniz. Bunu hiç ihmale gelmeyecek bir görev olarak kabul edip gerçekleştirmelisiniz. Bu görevinizi gereği gibi yaptığınız takdirde milli birlik ve bütünlüğümüz asla sarsılmayacaktır.

Hatta daha da güçlenecek, milletçe yürüdüğümüz ‘çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkma yolunda daha büyük ve ileri· adımlar atmamızı sağlayacaktır. Sizler, tüm bu gerçekleri· bilerek öğretmenliği seçtiniz bugüne kadar bu yönde görev ve sorumluluklarınızın gereklerini başarı ile yerine getirdiniz. En büyük gurur, onur ve erdeminiz de budur. Çünkü bilerek, isteyerek, severek, insanı ve toplumu yüceltici, hak ve adaletle, iyilik ve doğrulukla, birleştirici hizmetleri yapmak, insana ve topluma yararlı olmak, en onurlu, erdemli· ve kutsal bir görevdir.

millet için, vatan için, ortak mutluluk için, sağlıklı, güvenli bir toplum için, daha güçlü bir devlet için, geleceğin modern Türkiye’si için en büyük görev sizlere düşmektedir.”

İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan da dün akşam Antakya’da katıldığı seminerde hayatını kaybeden Necmi Asfuroğlu Anadolu Lisesi Müdürü Mustafa Keser’i rahmetle anarak, ailesine ve eğitim camiasına başsağlığı diledi.

Merhum Keser’in öğretmen ve öğrencileri tarafından çok sevilip sayıldığını belirten Karahan, “Değerli kardeşim seni unutmayacağız ve başarıyla taşıdığın eğitim bayrağını yere düşürmeyeceğiz. Ruhun şad olsun. Bu ani ölüm bize bir kez daha hayatın geçici olduğunu, sevdiklerimizi hiçbir şekilde üzmememizi, komşumuz açken tok yatmamamızı, etrafımızdaki insanlara sevgi ve merhametle davranmamızı, öğrencilerimize bilgi yanında iyi insan olmayı öğretmemiz gerektiğini hatırlattı” diye konuştu.

Mesleğe yeni başlayan öğretmenler yemin etmesinin ardından Yıldız Selahattin Mıstıkoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan resim sergisinin açılışı yapıldı.

AyakkabıBot ve çizmeGünlük ayakkabıBot ayakkabı modelleriÇizme ayakkabıTerlik ayakkabıSandaletBabetSpor ayakkabıTopuklu ayakkabıİç giyimMayoÇorapFantezi giyimİç çamaşır takımlarıSütyenGecelikPijama takımıGece elbisesiPlaj giyimGiyimBüyük bedenTesettürEtekTrenckottarz eşofman takımları bayanMontGömlekPantolonT-shirtSweatshirtKırmızı elbiselerCeket