ÜST REKLAM

logo

reklam

ÖĞRETMENİMİZİN VEFATI ÜZDÜ

 

 

İlçemizde uzun bir süre eğitim kadrosunda mesleğini hakkıyla icra eden, ilçemizde bir vatandaşımıza eğitimci kimliği ile dokunan ve Samandağ halkı tarafından sevilen emekli Öğretmen Sabahattin Sağlam geçirdiği trafik kazası sonucu hayata veda etti.

Geçtiğimiz günlerde Sinop istikametinden Boyabat istikametine doğru gitmekte olan Sağlam ailesine ait otomobil, Boyabat istikametinden Kastamonu’ya gitmekte olan damperli kamyonla çarpıştı. Sol tarafından darbe alarak ezilen otomobilde bulunan Sabahattin Sağlam, Filiz Sağlam, Ayşegül Sağlam ve Ezgi Sağlam yaralandılar.

Yaralılar 112 Acil Ambulans Servis ile Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesine kaldırılan yaralılar acil serviste tedavi altına alınırken, yaralılardan Sabahattin Sağlam Sinop Devlet Hastanesine sevk edildi. Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesinde tedavi altında olan yaralıların durumlarının iyi olduğu bildirildi. Yapılan bütün müdahalelere rağmen kurtarılamayan Eğitimci Sağlam’ın ölümünü duyan ilçemiz halkı derin bir yasa boğuldu.

Konuyla ilgili İlçemizde duyarlılığıyla tanınan Kütüphane Yöneticisi İbrahim Kimyongür sosyal medya hesabından yayınladığı mesajında, “uzun seneler Samandağ Milli Eğitim camiasında çeşitli kademelerde; Yüksel Acun Anadolu Lisesi Kurucu Müdürlüğü, Milli Eğitim Şube Müdürlüğü yapan, evvelce matematik öğretmenim, sınıf öğretmenim, sonrasında canım ağabeyim olan Sabahattin Sağlam, Sinop istikametinden Boyabat’a giderken geçirdiği trafik kazası sonucu Hakkın Rahmetine kavuşmuştur. Allah gani gani rahmet eylesin” dedi.

Samandağ Ayna Gazetesi Yayın Ekibi olarak; merhuma Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

  Ümit Sağaltıcı

Share
1445 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+3 = ?