ÜST REKLAM

logo

reklam
23 Mayıs 2017

ÖĞRETMEN, ÖĞRETMEN, ÖĞRETMEN…

Kültür Temel Lisesi 2016-2017 eğitim öğretim sezonu yıl sonu gösterisi gerçekleşti. Kültür Merkezinde gerçekleşen programa katılan Kültür Temel Lisesi Kurucusu Ali Girişken, Kurucular Sibel Güzelmansur, Ramazan Geyik, Linda Girişken, Antakya Şubesi Müdürü Ahmet Hamdi Ayda, Samandağ Şubesi Müdiresi Şekibe Harbalioğlu, Öğretmenler, Öğrenciler ve Veliler  Kültür Temel Lisesi öğrencilerinin derslerde gösterdikleri başarının yanında sahnede sergiledikleri performansları büyük keyifle izlediler.

Sunuculuklarını Kültür Temel Lisesi öğretmenlerinden Mine Girişken ve Süleyman Çiçeklinin yaptığı yıl sonu programı Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.Yoğun alkış ile kürsüye gelen  Kültür Temel Lisesi Kurucusu Ali Girişken yaptığı konuşmasında :” Sayın velilerimiz ,değerli öğretmen arkadaşlar, sevgili öğrenciler kısacası kültür ailesi  Antakya ve samandağ kültür liseleri yıl sonu gecemize hoşgeldiniz.Öncelikle bu gecenin hazırlanmasında emeği gecen başta Mine Girişken ,Dilber Güneş  ve  Serkan Kaplama , tüm  idareci ,öğretmen ve öğrencilerime sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

İnsanoğlu var olduğu sürece, eğitim hep olacak.

Eğitim ve öğretim iki ayaklı bir süreçtir.  Öğrenmeyi okul dışında da gerçekleştirebilirsiniz ama ailede başlayıp okulda devam eden eğitim ve sosyalleşmeyi okul dışında devam ettiremezsiniz. Ettirseniz de eksik kalır.Siz, siz olun,  çocuklarınıza hayalleri doğrultusunda doğru hedefler koyun ve onları özgür bırakın.Dünyada bugün için en değerli yetenek, yaratıcılık. Ama bizim eğitim sistemimiz, çocuklarımızın yaratıcılığını köreltip, onları 4-5 seçenekli testlere mahkûm etti, ötesine de geçiremiyor.Herhangi bir konuda soru sorduğunuzda, eğer ortaya seçenek koymuyorsanız, cevap da alamıyorsunuz…Okulların başarısının ya da şöhretinin sınavlara endeksli hale gelmesi eğitim adına bir felaketin habercisi ama bunun bile farkında değiliz..Sınav odaklı eğitimle, sadece çocuklarımızın canına okumakla kalmıyor, ülkemizin geleceğini de riske atıyoruz!..Eğitimin birinci hedefi, artık, öğrencileri ezmek, intihara sürüklemek ya da at yarışı gibi yarıştırmak değil, sadece ve sadece mutlu etmek…

Şu bir gerçek ki eğitim hayatının en büyük biçimlendirici faktörü öğretmenlerdir. Çocuğunuzla sizden daha fazla zaman geçirecek, onun geleceğini şekillendirecek kişiler olan öğretmenler öncelikle tecrübeli birer eğitimci olmalıdır. Bu tecrübe sadece yerel boyutta kalmamalı, küresel gereklilikleri de kucaklayan bir tecrübe olmalıdır. Öğretmenler bir yandan eğitmen fonksiyonunu icra ederken diğer yandan birer yönlendirici, mentor ve kolaylaştırıcı olarak çocuklarınızın kendi yaratıcılığını ortaya çıkarmalarına yardımcı olmalıdır. Sürekli değişen ve gelişen bir dünyada öğretmenler de sürekli gelişime ve yenilikleri küresel ölçekte takip etmeye açık olmalı, bu yönde sürdürülebilir bir gelişim felsefesini benimsemelidir.

Etrafınızda çok insan olmasın ,etrafınızdakiler insan olsun yeter.Her çoçukta bir cevher var onu ortaya çıkarmak,işlemek çok önemlidir. Birazdan  izleyeceğiniz  hepimizin çoçukları,ülkemizin geleceği, yaşama tek pencereden bakılmamasını kanıtlayacaklar.hepsi ile  tek tek gurur duyuyoruz sizde gurur duyun.Hep gülümsemeyle kalın.İyi seyirler.”dedi.

Koro tarafından seslendirilen Türkülerin yanı sıra öğrencilerin okuduğu birbirinden güzel şiirler,Skeçler,Dans gösterileri,Tiyatro oyunu ile konuklara muhteşem bir yıl sonu gösterisi izletilen programın finalinde Müzik Öğretmeni Serkan kaplama yönetiminde koro ve tüm salonun birlikte seslendirdikleri İzmir ve Onuncu Yıl Marşları geceye damgasını vurdu.

 

Share
783 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+2 = ?