ÖĞRENCİLERİN KARNE HEYECANINA ORTAK OLDULAR | Samandağ Ayna Haber

SON DAKİKA

ÖĞRENCİLERİN KARNE HEYECANINA ORTAK OLDULAR

Bu haber 17 Haziran 2019 - 9:51 'de eklendi ve 44 kez görüntülendi.

Karne Dağıtım Töreni, Tomruksuyu Mahallesi Atatürk Ortaokulu’nda Gerçekleşti

 Her sene büyük bir heyecanla beklenen gün geldi çattı. Öğrenciler 2018- 2019 Eğitim – Öğretim yılını tatile girme heyecanı ile kapattı. İlçemizde her sene bir okulda düzenlenen karne dağıtım törene bu yıl Tomruksuyu Mahallesi Atatürk Ortaokulu ev sahipliği yaptı.

Geçtiğimiz hafta Cuma günü saat 10.00’da saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan karne dağıtımının ardından Tomruksuyu Atatürk Ortaokulu öğrencilerine karneleri verildi.

Samandağ İlçe Kaymakamı Murat Kütük gerçekleşen karne dağıtım töreninde bir konuşma gerçekleştirdi.

Kaymakam Kütük konuşmasında;“Bir dönemin sonunda karnelerinizi alarak tatile çıkıyorsunuz. Tatil süresince bol bol kitap okumanızı öneriyorum. Hepinize iyi tatiller diliyorum” dedi.

Öğrencileri tebrik eden ve iyi bir tatil hak ettikleri ifade eden Samandağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Hilmi Kapo, bir konuşma gerçekleştirdi.

Müdür Kapo konuşmasında; “2018-2019 Eğitim Öğretim yıl sonu karne töreni ve bu yıl yapımı tamamlanan okulumuzun açılışına hoş geldiniz.

Değerli misafirler bugün Samandağ İlçesinde 93 kurumda 1954 öğretmen ve 28121 öğrencimizle yaz tatiline girmiş bulunacağız.

Kıymetli öğretmen arkadaşlarım; Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği hedeflerin eğitim yoluyla gerçekleşebileceği gerçeğini daima diri tutmalıyız.

Bugün sınıflarımızda sizlerin bilgi ve deneyimlerinden yararlanmayı bekleyen öğrenciler, yarın ülkemizi daha iyi seviyelere çıkarabilmek için bayrağı hepimizden teslim alacaktır.

Değerli meslektaşlarım yorucu bir eğitim- öğretim yılı sonuna geldik. Yapmış olduğunuz başarılı çalışmalarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Ailenizle ve sevdiklerinizle iyi bir yaz geçirmenizi temenni ediyorum.

Sevgili öğrenciler uzun bir eğitim- öğretim döneminden sonra bugün karnenizi alıyorsunuz. Elbette iyi bir tatil hak ettiniz. Tatil yapın fakat bol bol kitap okuyun aynı zamanda zayıf olduğunuz dersleri de tekrar edin. Kıymetli veliler çocuklarımızın başarı ve ya başarısızlığını çok fazla abartmayın. Başarısızlığı kesinlikle cezalandırmayın. Eğer başarısızlık varsa bunu aile içerisinde çözmeye çalışın.

Bu anlamda tüm öğrencilerimize sağlıklı ve neşeli bir tatil geçirmelerini diliyorum. Öğretmen arkadaşlarıma yıl boyunca yararlı ve fedakar çalışmalarından dolayı tekrar teşekkür ediyor, sağlık mutluluk ve başarı dolu günler diliyorum. Hepinize iyi tatiller” ifadelerine yer verdi.

Gerçekleşen karne dağıtımına Samandağ İlçe Kaymakamı Murat Kütük, Samandağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Hilmi Kapo, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Oğuzhan Sudan, Tomruksuyu Mahalle Muhtarı Feray İncir, Karaçay Karakol Komutanı İzzet Ali Altıntaş, Okul Müdürü Mehmet Cünedioğlu, Okul Müdürleri, Öğretmenler ve veliler katıldı.

Karne dağıtım töreni müzik dinletisi, dans gösterileri, resim sergisi açılışı, temsili karne dağıtımı ve ikramların sunulmasıyla sona erdi.

Haber- Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı

afdah.info

voir films