Öğrencilerin Hazırladığı Okuma Minderleri Jürinin Beğenisine Sunuldu OKU-SAM PROJESİ HERKESİ MUTLU ETTİ « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

Öğrencilerin Hazırladığı Okuma Minderleri Jürinin Beğenisine Sunuldu OKU-SAM PROJESİ HERKESİ MUTLU ETTİ

Bu haber 01 Mart 2022 - 18:13 'de eklendi ve 240 kez görüntülendi.

Samandağ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, öğrenciler okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla hazırlamış oldukları OKU-SAM projesinin Okuma Minderi Yarışması etkinliğine imzasını attı. İlkokul ve ortaokul öğrencilerinin hazırlamış oldukları okuma minderleri vatandaşların ve jüri üyelerinin beğenisine sunuldu. İlçe Milli Eğitim Müdürü Menderes Tunç, gerçekleştirdikleri projeyi tanıttığı konuşmasında amaçlarının öğrencilere okuma alışkanlığı kazandırmak, onlara hayatı, doğayı, kendilerini ve dünyayı sorgulama düşünme yetisi kazandırmak olduğunu ifade etti.

Samandağ Milli Eğitim Müdürü Menderes Tunç gerçekleştirilen etkinlik öncesinde yaptığı konuşmada; “Öncelikle hepiniz OKU-SAM projesi kapsamında düzenlemiş olduğumuz Okuma minderi Tasarım Yarışmasına hoş geldiniz. 2021-2022 eğitim ve öğretim yılı uzun bir pandemi süreciyle birlikte online eğitimden sonra yüz yüze eğitime geçildi.

Bu süreç içerisinde eğitimden uzak olan öğrencilerimizin okullarımızda daha heyecanlı ve bilgi öğrenmeye iştahlı görmek amacıyla Samandağ İlçe Eğitim Müdürlüğü olarak değişik projeler yaptık. Başta spor etkinlikleri olmak üzere, kültürel ve sanatsal etkinliklere de imzamızı attık. Gerçekleştirdiğimiz projelerle öğrencilerimizin daha çok okula katılım sağlamalarını amaç edinerek hareket ettik. Okuma minderi Tasarım Yarışması projesiyle öğrencilerimizin yaptığı minderleri inceleyip dereceye giren öğrencilere ödüllerini vereceğiz. Amacımız okumayı eğlenceli hale getirmek. Çocuklarımızın okullarda, bahçelerde ya da farklı yerlerde olsun tasarladıkları okuma minderlerini götürüp okuma alışkanlığı kazandırmak. Ben başta bütün projelerimizde, faaliyetlerimizde yanımızda olan İlçe Kaymakamımız Sayın Murat Kütük’e teşekkür ederim. Bu projede emeği geçen bütün öğretmen arkadaşlarıma çok teşekkür ediyor, size de iyi seyirler diliyorum.” İfadelerine yer verdi.

OKU-SAM Projesi kapsamında düzenlenen Okuma Minderi Tasarım Yarışmasına Samandağ İlçe Kaymakamı Murat Kütük, Samandağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Menderes Tunç, Samandağ İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Özgür Dadük, Samandağ İlçe Emniyet Müdürü Asuman Karacık, Samandağ Halk Eğitim Merkezi Müdürü Sıktı Aksoy, AK Parti Hatay Yönetim kurulu üyesi Samandağ İlçe Koordinatörü Hasan Arslan, Ak Parti Samandağ İlçe Başkanı Semir Özdemir, okul müdürleri ve öğretmenleri, öğrenci velileri ve öğrenciler katılım gösterdi.

İlçemizde eğitim ve öğretim faaliyetlerine devam eden okullardan öğrenciler hazırlamış oldukları okuma minderlerini jüriye sundu. İlkokul ve ortaokullar arasında yapılan minder yarışmasında;

İlkokullarda Cumhuriyet İlkokulu, Doktor Allaeddin Cilli İlkokulu ve Namık Kemal İlkokulu öğrencilerine ödüllerini Samandağ İlçe Emniyet Müdürü Asuman Karacık verdi.

Ortaokullarda ise Yükseliş Koleji, Sutaşı Ortaokulu ve Karaçay Hürriyet Ortaokulu öğrencilerine ödüllerini Samandağ İlçe Kaymakamı Murat Kütük verdi.

Haber- Foto: Aslı Sağaltıcı