ÜST REKLAM

logo

reklam

ÖĞRENCİLERİ OKULA ULAŞTIRMADA ÖNCELİĞİMİZ GÜVENLİK OLMALI

  

Okul döneminin başlamasıyla maraton başladı. Ama bu maratonun ailelerin tedirgin ettiği bir konu var. Bu konu hiç şüphesi öğrencilerin okula ulaşım problemi. Öğrenci servisleri üstlerine düşen görevi yerine getiriyor evet ama 1 sınıfa başlayan öğrencilerin güvenliği son derece önemli. Çünkü daha önce annesinin dibinden ayrılmayan küçücük bir çocuk, onun gözünde dünyaya adım atıyor. Bu anlamda öğrencilerin dış tehlikelere karşı güvenliğini sağlamak en önemli görevimiz olmalı. Konu ile ilgili olarak Hatay Büyükşehir Belediyesi bir çalışma başlattı.

Başlatılan çalışma şöyle; Yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte kentteki yüzlerce öğrencinin temel okul ihtiyaçlarını karşılayarak ailelerin maddi yükünü hafifleten ve öğrencilerin mutluluğuna vesile olan HBB ekipleri, eğitimli ve başarılı bireylerin Hatay’dan yükselmesi için çalışmalarını sürdürüyor.

“Alınan Önlemler Yıl Boyunca Devam Edecek”

Kent merkezinde yer alan okulların giriş çıkış saatlerinde oluşan trafik yoğunluğu sebebiyle bir dizi önlem alan HBB Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri, öğrencilerin okullarına ve evlerine güvenli bir şekilde ulaşmasını sağlıyor.

Alınan kapsamlı önlemlerin yanı sıra öğrenci servislerinin de rutin kontrollerini gerçekleştiren HBB zabıta ekipleri, yaya ve araç trafiğinin güvenliği için yapılan bu çalışmaların yıl boyunca devam edeceğini belirtti. HBB zabıta personellerinin gerçekleştirdiği uygulamaların yerinde ve başarılı olduğunu ifade eden veliler, çocuklarının güvenliği için hayata geçirilen bu çalışmadan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Haber Foto:Ümit Sağaltıcı

 

 

 

 

 

Share
485 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+7 = ?