ÖĞRENCİLERE, ACİL YARDIM EĞİTİMİ VERİLDİ | Samandağ Ayna Haber

SON DAKİKA

ÖĞRENCİLERE, ACİL YARDIM EĞİTİMİ VERİLDİ

Bu haber 03 Haziran 2019 - 10:15 'de eklendi ve 34 kez görüntülendi.

İlklerin Hastanesi’nden Öğrencilere Anlamlı Etkinlik

İlçemizde faaliyet gösteren Özel Samandağ Deniz Hastanesi, Namık Kemal İlköğretim Okulu öğrencilerini Ambulans ve sağlık personelleri ile tanıştırdı. Özel Samandağ Deniz Hastanesi Başhekimi Murat Şefikoğulları ve acil müdahale ekipleri öğrencilere ilk yardım eğitimi vererek olası kazalarda nasıl hareket edilmesi konusunda bilgi verdi.

Uygulamalı olarak sergilenen eğitimde öğrenciler tek tek ambulansa bindirilerek ambulans hakkında bilgi aldılar. İlk yardım müdahalesinin önemine değinen Başhekim Şefikoğulları;’ Özel Samandağ Deniz Hastanesi olarak okullarda sağlık eğitimlerine devam edeceklerini belirterek sağlık eğitiminin küçük yaşlarda başlaması gerektiğine dikkat çekti.

Okul Aile Birliği Başkanı Linda Yakupoğlu;” Çocuklarımız ambulansı gördüklerinde korkuyorlardı. Nasıl bir şey olduğunu hep merak ediyorlardı. Bugün düzenlenen etkinlikte korkulacak bir şey olmadığını gördüler. Ambulansı ve sağlık personelini yakından tanıdılar. Özel Samandağ Deniz Hastanesi’ne anlamlı etkinliğinden dolayı çok teşekkür ediyoruz.”ifadelerini kullandı.

Haber- Foto: Hasan Dadük