ÜST REKLAM

logo

reklam
30 Mart 2017

ÖĞRENCİLER MAĞARA’DA

 

İlçemizde İlçemiz Halk Kütüphanesi Yöneticisi İbrahim Kimyongür’ün hazırladığı, İlçemiz Kaymakamı Dr. Cahit Çelik’in olur verdiği 53. Kütüphaneler Haftası programı çerçevesinde Akdeniz İlköğretim Okulu öğrencilerinden bir sınıf dün İlçe Jandarma Karakol Komutanlığı’nı ziyaret ederek okuma etkinliği gerçekleştirdi. Okuma etkinliğinde öğrencilere Halk Kütüphanesi’nce kitap hediye edildi.

Programda Halk Kütüphanesi Yöneticisi Kimyongür, Kütüphane haftasının okumanın önemine değinmek amacıyla gerçekleştirildiğini dile getirdi. Öğrencilere, okumanın hayata bakış açısını değiştirdiğini anlatan Kimyongür, İlçe Jandarma’nın son zamanlarda gerçekleştirdiği etkinlikleri anlattı ve öğrencilere şehir merkezinden uzak Türkiyenin en güzel binalarından biri olan Kültür Merkezine gidip kütüphaneden faydalanmaları çağrısında bulundu.

İlçemiz Emniyet Müdürü Mustafa Ateş, çocuklara uyumadan önce muhakkak 15 dakika kitap okumaları gerektiğine işaret etti. Ataş, ‘ne kadar kitap okursanız o kadar bilmediğinizi anlarsınız’ dedi.

Çevlik Jandarma Karakol Komutanı Vedat Erikli, öğrencilerin ziyareti sırasında Jandarmanın görevleri hakkında da bilgi vermenin yanı sıra, “bilgi sahibi olmak güçtür, kendinize güveni arttırır. Okuyun ve aydınlanın” dedi.

Gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Ümit Sağaltıcı da etkinlik üzerine konuşarak öğrencilere; ‘şuanda burada dağıtılan kitaplara sahip olamayan öğrenciler var. Bunu bilerek elinizdeki kaynakların değerini bilin. Elinizde okumadığınız kitaplarınız var ise bu kitapları imkanları olamayan okullara götürün ve kardeş okul kampanyaları gerçekleştirin. Okumak en büyük hazinedir, elinizdeki hazineyi okuma imkanı olmayan öğrencilerle paylaşın”dedi.

Programda Yönetici Kimyongür’ün davetine İlçemiz Emniyet Müdürü Mustafa Ateş, ADD adına Hayrettin Arıkan da katılım gösterdi. Öğrencilerle tek tek ilgilenen İlçe Jandarma Karakol komutanı Erikli ve Emniyet Müdürü Ateş, öğrencilerin getirdiği hatıra defterlerine not düştüler.

Haber-Foto:Nazlı Hüzmeli

Share
761 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+10 = ?