ÖĞRENCİLER HEM EĞLENDİ, HEM KAZANDI « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

ÖĞRENCİLER HEM EĞLENDİ, HEM KAZANDI

Bu haber 07 Haziran 2022 - 12:40 'de eklendi ve 301 kez görüntülendi.

 Şehit Teğmen Ali Emre Fırıncıoğuları İlkokulu’dan Eğlenceli Kermes

Şehit Teğmen Ali Emre Fırıncıoğuları İlkokulu öğrencileri geçtiğimiz hafta hayran bırakn bir kermes etkinliğine imza attılar. Her sınıfta İlçemize özel ürünlerin de olduğu kermese ilgi oldukça yoğundu.

Şehit Teğmen Ali Emre Fırıncıoğuları İlkokulu tarafından saat 10.00 da düzenlenen Kermes ve Ana Sınıfı Resim Sergisi’ ne Kaymakam Refiki Mehmet Şirin Altay, Samandağ Belediye Başkanı Avukat Refik Eryılmaz katılım gösterdi.

Satışa sunulan birbirinden farklı ürünlerin olduğu kermes öncesinde Ana Sınıfı Resim Sergisi açılışı gerçekleştirildi.

Velilerin büyük ilgi gösterdiği kermes etkinliğinde temizlik ürünlerinden, bakliyata, meyve sebzeden unlu mamullere ve İlçemize özgü yerel ürünlerine dair her şey satışa sunuldu.

Samandağ Belediye Başkanı Avukat Refik Eryılmaz, satış yapan öğrencilerin heyecanına ortak olarak, öğrencilerden ürün alışverişinde bulundu.

Belediye Başkanı Refik Eryılmaz, Şehit Teğmen Ali Emre Fırıncıoğulları İlkokulu’nda gerçekleştirilen kermes etkinliği ardından yaptığı açıklamada; “Şehit Teğmen Ali  Emre Fırıncıoğuları İlkokulu Müdürü, Öğretmenleri ve öğrencilerinin hazırlamış olduğu eğlenceli kermese katılım gösterdik. Öğrencilerimiz her sınıfta ayrı ayrı ürünler koyarak hem ürün çeşitililiğini arttırmış hem de yerel ürünlerimizi de satışa sunma fırsatı yaratmışlardır. Kermes etkinlikleri genel anlamda yardımlaşmayı, dayanışma ruhunu arttırdığı gibi çocuklarda sorumluluk bilincinin de artmasını sağlar. Bu anlamda bu etkinliklerin her okulda sıkça yapılmasını temenni ederken bu anlamlı ve eğlenceli etkinliği organize eden Şehit Teğmen Ali  Emre Fırıncıoğuları İlkokulu yetkililerine ve öğrencilerine teşekkür ederim.” İfadelerie yer verdi.

Haber- Foto: Aslı Sağaltıcı