ÜST REKLAM

logo

reklam

ÖĞRENCİLER ÇEVRE TEMİZLİĞİ EĞİTİMİ VERİLDİ

Samandağ Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri Akdeniz İlkokulunda öğrenciler çevre temizliği konusunda eğitim verdi.

Ekipler eğitim-öğrenim gören 695 öğrenci ve Gözene Mahallesinde bulunan Defne Rotary İlk ve Ortaokullarında eğitim öğrenim gören 320 öğrenciye sıfır atık, çevre koruma ve geri dönüşüm konularında öğrencileri bilgilendirdi.

İnsanlar ve canlılar için yaşam alanlarının temiz olması oldukça önemlidir. Çevre Temizliği, günümüzde dünyanın en önemli sorunları arasındadır. Bu konuda önlemler alınmakta.

Bunları temiz tuttuğumuz sürece, dünyamız temiz ve sağlıklı olur. Evimizin önü ve sokaklarımız temiz olursa toz, çamur, sinek gibi zararlı maddeler barınmaz. Bağ, bahçe ve ormanlarımız temiz olursa dünyamızı süsleyen bitkiler ve ağaçlar canlı ve yeşil olur. Deniz, göl ve ırmaklarımız temiz tutulursa, hem tabiat hem de canlılar hayat bulur. Bu anlamda özellikle siz öğrencilerimizin çevremizi temiz tutmanız ve kirletenleri uyarmanız oldukça önemlidir” ifadelerine yer verdiler.

Share
173 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+3 = ?