ÖĞRENCİLER BURUK - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

ÖĞRENCİLER BURUK

Bu haber 19 Haziran 2020 - 10:02 'de eklendi ve 238 kez görüntülendi.

 Korona, Karne Alımlarına Da Tesir Etti…

İlçemizde her eğitim öğretim dönemini sona ererken bir okulumuzda gerçekleşen karne töreni bu sene pandemi nedeni ile yerini sessizliğe bıraktı. Okul bahçelerinin çocukların neşe sesleri ile çınladığı zamanlar hasretle anılıyor. İlçemiz Milli Eğitim Müdürü Hilmi Kapo, 21 Haziran’da LGS sınavına girecek öğrencilere başarı diledi, öğrencilerin de 2. Dönem karneleri ile iilgili bilgilendirme yaptı.

Müdür Kapo, ‘bütün ümidimiz 1 Eylül’de okullarımızın sağlıklı bir şekilde açılarak, bu hastalığın bitmesi ve öğrencilerimizin okula devamının sağlanması’ derken “biliyorsunuz 21 Haziran’da LGS Sınavı yapılacak. Her şeyden önce  LGS sınavına girecek olan öğrencilerimizin tamamına başarılar diliyorum. Sınavda görev alacak olan öğretmen arkadaşlarımıza da kolaylıklar diliyorum”dedi.

Müdür Kapo konuşmasına devamla, “sorunuza gelecek olursak öğrencilerin 1. Dönemde almış oldukları not hem temel eğitimde, hem ortaöğretimde ve mesleki eğitimdeki 1. Dönem notları İkinci Dönem not olarak ve karne notu olarak yansıyacak.

Sınıf tekrarı ise, veli isteğine göre olacak. Eğer Veli, öğrencisinin sınıf tekrarı yaptırılmasını uygun görüyorsa; Okul Müdürü ve Yöneticilerle görüşerek öğrencisinin sınıf tekrarına kalmasını talep edebilir.

Bu veli isteği temel eğitimde yani 1 ile 8 sınıf arasında eğitim gören için öğrenciler olacak

Ayrıca 1. Dönemde sürekli devamsızlığı olan öğrenciler yani okula hiç gelmeyen öğrenciler sınıf tekrarına kalmış olacak.

Eğer sistemsel bir sorun olmazsa notlar haftaya yansıyacak. Ayrıca bir de biliyorsunuz karne verilmiyor öğrenci velilerimiz, öğrencilerimiz kendi e okulları’ndan notları ile ilgili karneleri kendileri çıkarabilirler.

Bütün ümidimiz 1 Eylül’de okullarımızın sağlıklı bir şekilde açılarak, bu hastalığın bitmesi ve öğrencilerimizin okula devamının sağlanmasıdır. Herkese sağlıklı günler diliyorum” dedi.

Haber – Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı