logo

reklam

ÖDÜLE DOYMUYOR

Sosyal sorumluluk projeleri ve başarılı çalışmaları ile adından sıkça söz ettiren ünlü yazar Canan Mat, iki ayrı ödüle layık görüldü.

Ülke genelinde olduğu gibi, Hatay’da da katkı sağladığı projelerde, seminerlerde ve engelli bireylere yaptığı bağışlarla takdir toplayan Mat, İstanbul Günay’da, 1. Uluslararası Diplomatlar Birliğinin düzenlemiş olduğu, birbirinden değerli sanatçı ve gazetecilerin de içinde bulunduğu önemli isimlerin ödül aldığı gecede fark yarattı. Sanat ve sanatçıya verilen ödül gecesinde on parmağında on marifet olan ve yıllardır kendi mimarlık mesleğinin dışında yazar, şair ve senarist olan Canan Mat ödüle layık görüldü. Mat, ödülünü ünlü sanatçı Ekin Akkaş’tan aldı.

Diğer yandan, 31.’si İstanbul Çırağan’da düzenlenen Tüketici Zirvesi gecesine katılım gösteren ve birbirinden değerli iş dünyası sanat ve politika dünyasının insanları ile birlikte bir çok sosyal sorumluk projelerine imza atan Canan Mat, orada da ödülü layık görüldü. Mat, oradaki ödülü Lobın World Yönetici Başkanı Fahri Ustaoğlu’ndan aldı.

Sosyal projelerin sevilen ismi, otizm federasyonu kurucularından olan Canan Mat, bugüne kadar aldığı onlarca ödülden ardından her yeni onurlanışında heyecanlandığını belirtti. Mat, ödüllerin ardından yaptığı konuşma ile tüm dikkatleri üzerine çekerken, ülkemizde sanat ve sanatçının daha çok değerinin bilinmesi, haklarının korunması adına güzel bir konuşmada büyük alkış aldı.

Haber Merkezi

Share
323 Kez Görüntülendi.
                                                                                                                                                    
#

SENDE YORUM YAZ

3+9 = ?