ÜST REKLAM

logo

reklam

ODA BAŞKANI TERZİ, GÜVEN TAZELEDİ,

Samandağ Şoförler ve Otomobilciler Odası Mevcut Başkanı Mustafa Terzi hafta sonunda gerçekleşen Olağan Genel Kurulunda tek listeyle seçime yeniden gitti. Seçimde güven tazeleyen Başkan Terzi, üyelerine ambulans sözü verdi. Kongrenin divan başkanlığını Esnaf Odası Başkanı Refik Gümüşoğlu, divan başkan yardımcılığını Sahil Kooperatifi başkanı Seci Kalacı, Safi Tum, Selim Kimyon ve İlhan Kurtuluş yaptı.

2014- 2015- 2016-2017 Yıllarına Ait Çalışma Raporunu katılımcılarla paylaşan konuşmasında Başkan Terzi, 2018-2019-2020-2021 Yıllarına Ait hedeflenen Çalışma Raporunu sundu. Başkan Terzi raporunda, ” Şimdi sizlere ana başlıklar altında yeni faaliyet dönemine ait çalışma programımızı maddeler halinde arz edeceğim.

Odamız, Sorumlu olduğu üst kuruluşlarına ve bağlı bulunduğu T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Esnaf ve Sanatkarları Genel Müdürlüğünün yetki denetimiyle ESBİS müdürlüğü tarafından, Odamız adına tahsis edilen Samandağ Şoförler Ve Otomobilciler esnaf Odası başkanlığına ait internet linki üzerinde, siz üyelerimizin de, kendi e devlet şifrelerinizle tüm bilgilerinizi kontrol etme imkanını sağlamaktadır. Bu kayıtlarınız, güncel kayıtla, resimli olmak üzere tüm bilgilerinizin kayıtlara geçilmiş, üye aidatlarınızın yapılandırma, borç ve ödemelerinizle güncel olarak olduğu ve bakanlığımızın direktifleri doğrultusunda gerekli her türlü çalışmalarımızı yerine getirmiş ve sizlerin bilgilerinize her daim şeffaf olarak yerine getirmiş bulunmaya 5362 sayılı Esnaf ve Sanatkarlar kanun çalışma esaslarına göre çalışmaya devam edilecek,

Esnafımızın Sosyal Güvenlik Merkezi,Vergi daireleri ve Tüm Resmi Kamu Kuruluşları ile olan işlemlerinde kendilerine oda olarak elden gelen her konuda kanuni çerçeveler içerisinde yardımcı olunacaktır.

Üst Kuruluşumuz olan Birlik (HESOB) ile her zamanki gibi irtibatlı çalışarak üyelerimize her türlü konularda yardımcı olunacaktır.

Kredi başvurusunda bulunan tüm üyelerimize odaca gerekli belgeler düzenlenecek ve diğer bankalarla iyi diyaloglarımız neticesinde acil para sıkıntısında müracaatlar değerlendirilerek yeterli kredi almaları sağlanacaktır.

Kosgeb kredilerinden ve Devletimizin verdiği teşvik kredilerinden Esnafımızın faydalanması hususunda çalışmalar yapılacaktır.

İlçemizdeki yolcu taşıma kooperatifleriyle devamlı olarak koordineli çalışmalar yapılarak Minibüslerimizin güzergah,durak yolcu indirme ve bindirme ile fiyat tarife düzenlemesinde bizzat girişimlerimiz olacaktır.  İlçemize otogar kazandırılması için girişimlerimiz devam edecektir.

Federasyonumuzun ve Birliğimizin (HESOB) düzenlemiş olduğu toplantılara katılarak üyelerimizn sorunlarına çözüm bulunması çıkarlarının korunmasına gayret gösterilecektir.

Değerli üyelerimize ve Samandağ ilçemiz ile civar yerleşim yerlerinde oturan herkese Cenaze nakil talepleri doğrultusunda Nakil hizmetimiz 7/24 saat boyunca yapılacaktır.

Şoförlerimiz,Turistik bölge açısından önem arz eden ilçemize yakışır bir şekilde kılık kıyafetlerine özen göstermelerini,araçlarının temiz ve bakımlı olmaları şartını alacağız.Örnek oda olmamız,ilk hedefimiz olacaktır.

Üyelerimize daha iyi hizmet verebilmemiz ve Odamızın ayakta durması için Yıllık Aidatlarını düzenli ödemeleri menfaatlerine olacaktır.

Çalışma programımız bundan ibarettir.Tavsiyeleriniz bize ışık tutacaktır.Siz kıymetli Oda mensuplarımızın bilgilerine arz eder.Çalışmalarımıza değerli önerilerinizi bekler Saygılarımızla selamlarız” ifadelerine yer verdi.

Terzi başkanlığında oluşan yönetim şu isimlerden oluştu; Asil üyeler; Ahmet Bilal, Cemil Vural, Cengiz Karataş, Taciddin Gümüş, Cemal Karataş ve Nurettin Yıldız.

Belediye Yeni Çarşı konferans salonunda gerçekleştirilen olağan genel kurula üyelerin katılım büyük oldu. Toplantıya, Esnaf Odası başkanı Refik Gümüşoğlu, Bakkallar Odası başkanı Necdet Arsalan, Terziler Odası başkanı Cuma Sahillipğulları, Kuaförler Odası başkanı Hikmet Tunç, Esnaf Kefalet Kooperatifi başkanı Sait Kahiloğulları,  Kooperatif başkanları ile üyeler katıldı.

Olağan Genel Kurulu İlçe Seçim Kurulu başkanlığında görevli  sandık başkanı Mehmet Karaali , Mehmet Kamil Boz ve Fatih Bekler Bakanlık temsilcileri Veli Fırat Eser ve Burhan Kahraman nezaretinde gerçekleştirildi.

Olağan Genel Kurulda Yönetim ve denetim kurulu faaliyet raporları genel sekreter Mehmet Ali Son tarafından okunarak oy birliği ile kabul edildi. Bütçe ve Gelir gider bilânçosu okunarak kabul edildi. Yönetim ve denetim kurulu oy birliği ile ibra edildi.

Haber- Foto: Ümit Sasğaltıcı

 

Share
562 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+8 = ?