logo

reklam

“O YOL,  YENİDEN ASFALTLANACAK!

Gazetemize Nezaket Ziyareti…

İlçemiz Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yıldız ve Fen İşleri Müdürü Mehmet Ali Bulut, dün haber merkezimizi ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi verdiler. İlçede ivedilikle çalışmalarını sürdürdüğünü beyan eden Fen İşleri Müdürü Mehmet Ali Bulut, Vakıflı yolunun hasar görme sebebinin uygulama hatasına dayalı olduğuna dikkat çekti.

Gazetemize gerçekleşen nezaket ziyareti sırasında Sorumlu Yazı İşleri Müdürümüz Ümit Sağaltıcı’nın sorularını yanıtlayan Müdür Bulut, 7/24 telefon hattının açık olduğunu, ilçede kendilerinin yetki alanı içinde olan her sorunu en kısa sürede çözmek için çaba gösterdiklerini belirtti. Müdür Bulut, ilçede yollarda gerçekleşen çökmelerin onarımı için belediye bünyesinde bir ekip kurduklarını belirterek, ekibi ile ilçe genelinde hizmet üreteceklerini belirtti. Müdür Bulut, ‘ilçemizde ihaleye çıkılan ve yapım hatası olan her çalışma ihaleyi alan yükleniciye aittir. Zannedildiği gibi yolda gerçekleşen onarımda ikinci bir ihaleye çıkılmıyor. Vakıflı yolunda gerçekleşen asfalt kopmaları uygulama hatasındandır. Asfaltın dökümü sırasında uygulanması gereken bazı kuralların ihlalinden asfalt pütürleşmiş, kopmalar oluşmuştur.  O yol en kısa sürede temizlenecek ve yeniden asfaltlanacak” dedi.

Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yıldız, ilçede birçok yol yetki alanımızda olmayıp sorun çözmeye yönelik birçok girişimimiz var. Ana arter sayılan HBB uhdesinde olan Vakıflı, Sutaşı Mahallesinde Arif Hüzmeli Caddesi gibi yollar bunların örnekleridir. Kısa bir süre içinde bu yolların çözüme kavuşması için HBB’yi beklemeyip, ilçenin bütün mahallelerinde yol açma, tesviye, parke döşeme ve asfalta hazırlık çalışmalarını hızlandırdık” dedi.

Sutaşı Mahallesi halkına müjdeli bir haber veren Başkan Yardımcısı Yıldız, çöp toplama merkezinin kaldırılacağını ilçede kuracakları dev tesis üzerinde vatandaşın oturup çay dahi içebileceğini belirtti.

Sinek döneminin yaklaştığına dikkat çeken sorumuza Başkan Yardımcısı Yıldız, İçişleri Bakanlığı kararı ile ilaçlama çalışmalarının Hatay Valiliği talimatıyla HBB’ye devredildiğini belirtti.

Haber- Foto: Ümit Sağaltıcı

 

 

 

 

Share
358 Kez Görüntülendi.
                                                                                                                                                    
#

SENDE YORUM YAZ

4+8 = ?