ÜST REKLAM

logo

reklam
17 Ocak 2017

O, HATAY’IN İLK KADIN SATRANÇ ŞAMPİYONU 

Lara, İlçemizi Gururu Oldu

İlçemizin sevilen esnaflarından Mali Müşavir Haydar Miçooğulları’nın kızı Lara Miçooğulları,  2016-2017 Hatay İl Birinciliğinde Satranç Şampiyonasında sergilediği performans ile rakiplerini geride bırakarak Hatay’ın İlk Kadın Satranç Şampiyonu olmaya hak kazandı.   

lara (1)

13 Ocak 2017 Cuma günü düzenlenen 2016-2017 Hatay İl Birinciliğinde Şampiyon olan Satranç sporcusu Lara Miçooğulları, Hatay’ın ilk Kadın Satranç Şampiyonu adını tarihe altın harflerle yazdırdı.

Hatay’ın ilk kadın satranç şampiyonu olan Lara Miçooğulları,turnuvaya katılan 92 sporcu arasından sergilemiş olduğu performans ile elde ettiği başarısı ile başta ilçemiz halkının olmak üzere herkesin takdirini kazandı.Satranç kariyeri başarılar ile dolu olan Lara, Avrupa Okullar Arası Satranç Turnuvasında 3.lük elde etmişti. Hatay Büyükşehir Belediyesi GSK süper lig sporcusu olan Lara, Türkiye Kupasında ilimizi temsilen hamle yapacak.

Lara’nın Satranç Türkiye Kupasında da büyük derece elde edeceğinden eminiz.

Hatay’ın İlk Bayan Satranç Şampiyonu olmanın gururunu yaşadığını ifade eden Lara Miçooğulları, kendisini büyük bir özveri ile yetiştiren Beyaz Kale Satranç Kulübündeki değerli hocaları ve Ailesi başta olmak üzere destekleyen herkese teşekkür ettiğini belirti.

Hatay’ın İlk Kadın Satranç Şampiyonu ünvanını elde ederek İlçemizi il genelinde gösterdiği başarı ile gururlandıran Lara’yı yürekten kutlar, Satranç Türkiye Kupasında da başarılı olmasını temenni ediyorum.

Haber-Foto: Ümit Sağaltıcı

 

Share
741 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+7 = ?