ÜST REKLAM

logo

reklam
27 Eylül 2017

“NURİYE VE SEMİH’İ ALACAĞIZ”

KHK ile kamudaki görevlerinden ihraç edilen Nuriye Gülmen ve Semih Özakça, açlık grevinde

Gülmen ve Özakça, “İşimizi geri istiyoruz” diyerek Ankara’da Yüksel Caddesi’nde başlattıkları eylemlerle Türkiye gündemi olmuş, eylemlerine desteğin büyümesi sonrasında ise 23 Mayıs günü tutuklanmıştı.

Davalarının ilk duruşmasından hemen önce avukatları tutuklanmış, tutuklanan avukatlar, geçtiğimiz günlerde 7 ayrı ilde 8 ayrı cezaevine sürgün edildi.

Gülmen ve Özakça ise dava günü jandarma tarafından “kaçırılma şüphesi” olduğu gerekçesiyle davaya getirilmemişti. Nuriye ve Semih’in getirilmediği davadan tutukluğa devam kararı çıkarken, ikinci duruşma için 28 Eylül tarihi verilirken, dava Sincan Cezaevi Kampüsü’ne taşınmıştı.

Gülmen ve Özakça Duruşmaya Getirilmiyor: “Personel Yok, Kaçıracaklar”

“Dava Önümüzdeki Hafta Görülecek”

Acun Karadağ: “Bir de biz yargılayalım”

Acun Karadağ, 28 Eylül’de gerçekleşecek dava için savunma hazırladığını söyledi. Karadağ, önceki davaya Nuriye ve Semih’in getirileceğini ve onların savunmasından sonra kendi savunmasını yapmayı düşündüğünü fakat getirilmedikleri için kendisinin de savunma yapmadığını belirterek şunları söyledi:

Sincan’a getirileceklerini düşünüyoruz. Arkadaşlar savunma yapmak istiyorlardı zaten. Nuriye ve Semih’in yargılayacaklarını düşünüyoruz. Savunma yapacak bir şey yok dosyada. Dosya çok boş. Sadece sosyal medyada. İşte beni haber yapmışlar, Nuriye ve Semih’i haber yapmışlar. Dosyada sadece bunlar var.

Zaten iddianameyi hazırlayan savcı da davanın düşmesini ister gibi. “Siz bakmayın iddianame hazırladığıma. Yüksel direnişi sekteye uğradı, siz de istediğiniz kitleye ulaşamadınız” dercesine bir iddianame.

Biz de bir yargılayalım. Niye bunca gün bunca insana eziyet ettiler? Niye işimizi elimizden aldılar? Niye Nuriye ve Semih bunca gündür aç?

Davaya bakınca kazanacağımıza olan inancımızı koruyoruz. “Kazanacağız” diyoruz, ileride bir güne işaret ediyoruz ama aslında çoktan biz çoktan kazandık. KHK’lerin bunca teşhir edilmesi, dünyanın gözünün bu tarafa dönmesi, bunlar zaten aslında kazandığımızın göstergesi. Ama yine de somut kazanımlar da görmek istiyoruz.

Veli Saçılık: “Davada Süleyman Soylu’nun baskısı var”

Veli Saçılık, davada İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun açık baskısı olduğunu belirtti. Saçılık şunları söyledi:

İçişleri jandarmaya emir verdi Nuriye ve Semih getirilmedi, bize göstermediler. Bu davada İçişleri Bakanlığının, Süleyman Soylu’nun baskısı olduğu açık. İkinci duruşmada da göstermemeye çalışacaklar. Bir tahliye bekliyoruz açıkçası. Çünkü tahliye edilmedikleri takdirde bu Nuriye ve Semih’i ölüme mahkûm etmek demek olur.

Geçen Ankara Valiliği bir genelge yayımladı. Gösteri ve yürüyüş yapmak haktır ama göstericiler çevredekileri rahatsız ediyor, denilerek tüm yürüyüş ve gösterileri yasakladır. Bu faşizmin vesikasıdır. Her şeye rağmen biz Yüksel’de olmaya devam edeceğiz. İşimizi ekmeğimizi istemeye, “Nuriye ve Semih yaşasın” demeye devam edeceğiz. Nuriye ve Semih’i alacağız.

Haber Merkezi

Share
534 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+9 = ?