NİHAT TÜMKAYA SAMANDAĞSPOR’DA - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

NİHAT TÜMKAYA SAMANDAĞSPOR’DA

Bu haber 16 Ağustos 2019 - 9:59 'de eklendi ve 186 kez görüntülendi.

 “O Sene Bu Sene” Dedi

Tüm Türkiye’nin tanıdığı ve kariyerinde bir çok başarıya imza atmış olan Nihat Tümkaya Samandağspor’da.

Konu üzerine açıklama yapan kulüp başkanı Yusuf Yatkın; Yönetim olarak kariyeri tartışılmaz bir hocayı Samandağspor’a kazandırmanın gururunu yaşıyoruz.

Samandağspor demek memleket demektir, tanıtım demektir, başarı demektir. Bu sene Bal liği için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacağımızdan emin olabilirsiniz. Nihat hocanın bize gelmesi büyük bir iştir ve bu işe ne kadar ciddi baktığımızın göstergesidir. Nihat hocanın kariyerini ise Samandağ halkına sunuyoruz…Nihat Tümkaya kimdir… 1971 İskenderun doğumludur. Evli ve 2 çocuk babasıdır. Profesyonel kariyeri 1988-1992 İskenderun spor PTT 1.liğ ile başlar…1992-1998 süper liğte Trabzonspor da oynar ve aynı dönemlerde uzun süre milli takımın değişmezlerinden olur…Trabzonspor’dan sonra 1998-2001’de dönemin diğer süper lig takımı Altayspor’da oynar. Ardından sırasıyla Çanakkale dardanelspor, İstanbul başakşehirspor kulübü ve Kayserispor kulüplerinde başarılı sezonlar geçirmiştir. Futbolculuktaki başarıları ise; Genç Milli takım, Olimpik Milli Takım ve A milli takımda görev almıştır… Süper kupa şampiyonluğu, Cumhurbaşkanlığı Kupası, Federasyon Kupası Şampiyonluğu, Türkiye Süper liğ 2.liği başarılarını yaşamıştır….Antrenörlük kariyeri ise, Hatayspor, Bergamaspor, Bornovaspor, Bursa Nilüferspor, Pazarspor, Şekerspor, Makedonyada Bregalnica Stip takımlarında çalışmıştır” ifadelerine yer verdi.

Bu konuda görüşlerini aldığımız Nihat Tümkaya ise; “bu sene takım çalıştırmayı düşünmüyordum. Yusuf Başkan’nın azmini ve projelerini dinleyince açıkçası çok samimi buldum ve Araştırma gereği duydum. Samandağspor ve Yönetimiyle  ilgili çok güzel şeyler duydum ve gelip bu kadar yetenekli futbolcuları görünce daha da heyecanlandım.. Bu samandağın yetenekli futbolcularını Türk futboluna kazandıracağız… Alt yapısıyla ve kurulmuş sistemiyle 3.liğlerde olmayan bir düzen var. Bu düzeni kuran yönetim kuruluna ve özellikle kulüp başkanı Yusuf YATKIN’a teşekkür ediyorum. Bu sene Samandağspor’un yılı olacağından kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

Haber- Foto: Hasan Dadük

afdah.info

voir films