“Nerede bekleyeceğiz, biri bize söylesin!” ARTIK YETER! « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

“Nerede bekleyeceğiz, biri bize söylesin!” ARTIK YETER!

Bu haber 23 Şubat 2022 - 9:55 'de eklendi ve 489 kez görüntülendi.

İlçemiz vatandaşları Samandağ- Antakya yolunu işkenceye çeviren şimdi de kafa karışıklığına sebebiyet veren Halk otobüsleri ile ilgili sitemde bulundular. Çevre yolunun bir bölümünün faaliyete girmesiyle yolcular nereden araca bineceklerinin kafa karışıklığını yaşıyor. Şoförlerin gelişi güzel bir eski yoldan bir yeni yoldan geçmesi yolcuları zor durumda bıraktı. Yolcular Karayolları Müdürlüğü ve Hatay Büyükşehir Belediyesine seslenerek durak alanları yapılmasını istedi.

‘Her işin başı kurallara uymakla başlar’ diyen yolcular, “biz daha önce minibüse biniyorduk. Şıkış tepiş gidiyorduk ama yine de rahattık. Sonra büyük mavi otobüsler getirildi ilçemize. Eski köye yeni adet dedik, kabullendik. Otobüslere alıştık bu sefer Hatay Kart uygulaması çıkartıldı. Bazı vatandaşlarımız bu duruma hala alışamamışken, çevre yolunun yapılmasıyla her zaman kullandığımız Samandağ Antakya yolu tek yön oldu. Bu durumdan ötürü de otobüsler bir çevre yolundan bir eski yoldan geçmeye başladı. Haliyle bizim kafalarımız karıştı. Bir yetkili de çıkıp nereden geçilmesi gerektiğini de söylemiyor.Nerede bekleyeceğiz bilmiyoruz. Çevre yolu diyoruz, yol yapıldı ışıklandırması yok. Akşam hiçbir şekilde bir şey göremiyorsunuz. Bu da beraberinde kazaya davetiye çıkartıyor. Bu yarım yamalak iş yapımından sıkıldık. Yetkililer görevini düzgün yapsın istiyoruz!

Buradan HBB yetkililerine sesleniyoruz lütfen vatandaş odaklı çalışın, ben yaptım oldu mantığı ile vatandaşa hem ekonomik hem de psikolojik zarar veriyorsunuz. Artık Yeter! Dediler.

Haber- Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı