NEHİR'DEN, MÜLK SAHİPLERİNE ÇAĞRI - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

NEHİR’DEN, MÜLK SAHİPLERİNE ÇAĞRI

Bu haber 14 Eylül 2018 - 8:26 'de eklendi ve 97 kez görüntülendi.

 Samandağ Esnaf Dayanışma Platformu adına Ali Nehir, son zamanlarda İlçemizin de kanayan yarası olan fahiş kira bedeli ve döviz mağduriyetinin Türkiye’nin bir kaç noktasında daha yaşandığını dile getirerek, İlçemiz mülk sahiplerinin kendi ilçesinin ekonomisine, kendi kardeşinin mutluluğuna bu noktada katkı sunması gerektiğinin altını çizerek konu üzerine bir açıklamada bulundu.

Nehir açıklamasında; “Samandağ esnafının kanayan yarası olan fahiş kira bedeli ve döviz mağduriyetinin Türkiye’nin birkaç noktasında daha yaşandığını, Samandağ Esnaf Dayanışma Platformunun esnafın mağduriyetinin giderilmesi hususunda yürüttüğü mücadelenin yine Türkiye’nin bazı noktalarında yürütülmesi ses getirmiş olacak ki devlet bu konuda yasa çıkarma gereği duymuştur.

Günümüzde para kazanma hırsı vicdanı egale eden bir noktaya gelmiştir. Bu durum birçok esnaf ailesini ekonomik dolayısıyla manevi yönden etkilemiş sorunlara sebep olmuştur. Gerçeği söylemek gerekirse Samandağ’ında bu konuda vicdanı ön plana almış sayılı mülk sahipleri oldu. Biz Platform olarak gerek basın karşısında gerek birebir görüşmelerde bu duyarlı mülk sahiplerine teşekkür ettik. Tabii sorun birkaç mülk sahibinin duyarlı olması ile çözülmüş değil lakin mücadelenin sonuç vereceği ihtimalini arttırmıştır. Uzun vadede döviz ile fahiş kira sorununun ortadan kalkacağı kesindir çünkü şartlar bu yöne doğru zorluyor. Ancak uzun vade yine birçok esnafımızın batmasına ailevi sorunlar yaşamasına sebep olacağından kısa vadeli çözüm birçok esnafı kurtaracaktır. Devletin çıkardığı yasa bu vadeyi kısaltacak mülk sahipleri gereğini yapacaktır. Bu konuda öncülük yapacak olan mülk sahiplerinin kendi ilçesinin ekonomisine, kendi kardeşinin mutluluğuna katkı sunacağını hatırlatır gereğinin acilen yapılmasını dileriz.” dedi.

Haber- Foto: Ali Doğru