Nebil Şat Ebu Haşim, Vakıfevi muamması çözülmedi… | Samandağ Ayna Haber

SON DAKİKA

Nebil Şat Ebu Haşim, Vakıfevi muamması çözülmedi…

Bu haber 04 Mayıs 2017 - 11:04 'de eklendi ve 52 kez görüntülendi.

 

 

“TRİLYONLARCA BORÇLANMAYI NASIL VE NEREDEN ÖDEYECEKSİNİZ?”

İlçemizde ihracat sektörü ile ilgilenen ilçemiz belediyesi eski meclis üyesi Nebil Şat Ebu Haşim, ilçemizde Mithat Nehir, Hülya Nehir ve Timur Rencüzoğulları’nın Samandağ Belediyesi’nin devasa gücünü sıfırlamakla uğraştığı iddiasında bulundu. İlçemizde Mithat Nehir, Hülya Nehir ve Timur Rencüzoğulları’nın yaptıkları kulis çalışmasıyla 02-05-2017 tarihli Belediye Meclis Toplantısında trilyonlarca borçlanma yetkisi kararını aldırdıklarını dile getiren açıklamasında Şat Ebu Haşim, Vakıfevi muammasının çözülmediğine de değindi.

Konu ile ilgili gazetemize konuşan Şat, “AKP’nin derinliklerini rahatsız eden 1200 dönümlük araziye sahip Samandağ Belediyesinin bu “DEVASA” gücünü kırmakla görevlendirilen bu ekip bugün itibarıyla 400 dönümü tasfiye edip bu satışlardan gelen parayı da maalesef sıfırlamış durumdalar!

SUALİMİZ AÇIK VE NET!!!

Kurumlar borçlanırken ödeme planı da sunarlar!

Sonradan “CHP’li” olan bu ekip devlet bankasından trilyonlarca borçlandıktan sonra bu borcu nasıl kapatacaklar?

Mithat Nehir, Hülya Nehir ve Timur Rencüzoğulları’na biat eden “evet’çi” meclis üyeleri trilyonlarca borçlanmayı nasıl ve nereden ödeyeceksiniz?

Samandağ belediyesi iki ay içinde yüzlerce dönümün devlet tarafından istimlak edilmesinden gelen 40 trilyonu bugün itibarıyla sıfırlamış durumdadır! Bu trilyonlarla sadece taşeron şirketler ve simsarlar mutlu olmuştur!!

Herkese ilanımdır!

Mithat Nehir, Hülya Nehir ve Timur Rencüzoğulları’nın, üç aya kalmaz Samandağ Belediyesi’nin yani torunlarımızın hakkı olan toprakların satışı ile gündeme gelecekler!

Bu bir projedir. Neden sonuç ilişkisidir! Trilyonlarca para borçlan, sonra paraları sıfırla. Arkasında “belediye borçludur” bankalara olan borcumuzdan dolayı parselleri satıyoruz gündemi ile gelecekler! “Sarı sendika” olan Hatay/Genel İş’ide arkalarına alıp maaş ödemek için satıyoruz diyecekler. Tarihe not düşüyorum! Herkes lütfen bu yazdıklarımı not etsin!

Samandağ halkına sesleniyorum; AKP’nin derinliği Samandağ Belediyesi’nin 1200 dönümlük gücünden rahatsız olup bu gücü kırma adına bu ekibe hertürlü desteği sunmaktan geri durmuyor! Samandağ belediyesinin “Harcama Faturaları”, Belediyenin Asi Efe Ltd. Taşeron şirketi ve aile vakıfları ile olan usulsüz ilişkileri incelecek olunursa bunlar belediyenin merdiveninden bir daha çıkamazlar! Yeniçarşı ihalesi bir daha incelenmesi durumunda AKP’ye yakınlığı ile bilinen şirkete ve aradakilerin milyonlarca para kazandıkları net görülecektir.

Uyarıyorum!

Bu ekip, Samandağ Belediyesinin bütün gayrimenkullerini satmaktan geri durmayacaklardır! Belediyenin tamamen gücü kırılırken Devasa Aile Vakıfları her türlü usulsüzlüklerle büyümeye devam edecektir! Bu memlekette ruhunu şeytana satan biatçı meclisin varlığını da lütfen unutmayın.

Saygılarımla” dedi.

Haber-Foto:Ümit Sağaltıcı

afdah.info

voir films