logo

reklam

NE DERSİNİZ?


ümit sağaltıcı
umit_ofset2013@hotmail.com

AK Parti Samandağ İlçe Teşkilatı nezdinde, yapmış olduğum Aday Adaylık Başvurumun ardından, 31 Mart 2019 Yerel Seçimler ile ilgili, Duygu ve Düşüncelerimi, azda olsa Kaleme dökmeye çalışacağım.

Ben, öncelikle şimdiden Seçim arifesinde, her Partinin Adayına başarılar dilerken, bizleri bekleyen 2019 Yerel Seçimlerin, Barışçıl bir ortamda Cereyan etmesini temenni ederim. Umarım, Partili ve Bağımsız Adaylar, İlçemizin bütün Mahalle ve Köylerinde, burası benim, şurası senin, sen buraya giremesin gibi, gereksiz Muhabbetlere izin vermezler ve Seçim Tansiyonunu germezler. Ve germedikleri gibide, bu İlçe Seçmenlerinin karşı karşıya gelmelerine, Mani olurlar.

Özünde Seçimler, bir İnanç işidir. Kimi daha çok dürüst ve inandırıcı buluyorsanız, O Adayı Canı Gönülden seçersiniz. Çünkü Seçimler geçici, Dostluklar ve buralardaki Yaşam Bakidir.

Ben de, Doğma Büyüme buralıyım, Samandağlıyım. Samandağ’ının Huyunu, Suyunu, Örf ve Adetlerini, Multi Kültüre sahip oluşunu, buradaki Refahı ve Barışçıl Yaşamı, çok ama çok seviyorum. Avrupa ve Asya da, birçok Şehirlerde bulundum. Bizlerden İleri diye düşündüğümüz Avrupalıların veyahutta Bizlerden geri diye düşündüğümüz Asyalıların, kendi Devletleri içerisindeki İl, İlçelerde, Mahalle ve Köylerde, neler yapabildiklerini düşünecek ve Memleketim dediğim Samandağ İlçesi ile de karşılaştıracak olursam, Memleketimin her yeri, Köyleri ve Mahalleleri dahil olmak üzere, Cidden KAN ağlıyor. Bizler, bugüne kadar ki gidişattan dolayı, Maruz bırakıldığımız durumu HAK etmiyoruz.

21.Yüzyıla uygun, daha çok yaşanır bir haldeki, daha az sorunlarla boğuşan bir Toplum olmalıydık. Samandağ İlçesinin sahip olduğu Avantajlar bilinirken, bu Avantajlar görmezden gelindi. Ama sonuç olarak en önemlisi, Dezavantajlar ile birlikte bugünlere gelindi. Son Pişmanlık fayda etmediğine göre, ileri bakalım, aynı hataları yapmama kaydı ile bundan böyle, Seçimlerde daha da Dikkatli olalım.

AK Partiye gönül vermiş birisi olarakta, Acilen bu Şehrin Mega Projelere ihtiyacı olduğunu savunuyorum. İçerisinde Maruz bırakıldığımız konum ve Koşullarda, Mega Projeleri yapmanın tek yolu, Hükümetimiz ile birlikte oluşturulacak çalışmadan ibarettir. Geçen Yıllar, aslen telafisi zor geçmiş Yıllardır. Bir nebzede olsa, kısa dönem içerisindeki, elde edilecek Başarılar eşliğinde, telafisi olmayan yılların hepsi olmasa da, kısmen de olsa güzel başarılar elde edilebilir. Bunları da belirleyen, Seçmenlerin ta kendisidir.

Geriye bakmaksızın, yapılabilecek en güzel örnek hareketleri sergileyerek, Hak ettiğimiz konuma gelebilmenin en güzel yolu, İlçe ve Bizlerin geleceğinin önünü açacak kararlar alarak, ilerlemektir.

21.yüzyılda, Samandağ Beldesi, halen Altyapısı ile Susuzluğu ile Çöpleri ile Bozuk Satıh işlevleri ile çalışmayan bir düzen ile yönetilmeye çalışılırken, Belediyenin gün geçtikçe artan borçları ile boğuşmakta, Telafisi olmayan bir istikamete götürülmek üzere, İlçemiz Esir alınmıştır.

İlçemizi yönetmek için, Oylarımızla vekaletlendirdiğimiz Politikacılar her kim ise ve yapamıyorlar ise, gönüllüde gitmiyorlar ise, Onları seçtiğimiz gibi, Onları da yollayabilmemiz gerekmektedir. Hep korkmak veya korkutulmak hoş değil. Değişelim ve değiştirelim.

Bu Borç batağı, bu İlçenin hepsi ve her yeri, bu Gençler ve Girişimci Ruhların, Devlete ve Devletin desteğine ihtiyacı olduğunu, kabullenme zamanının geldiğine inanıyorum.

Zaman, Değişim ve Gelişim zamanıdır. Zaman, bizden yana olmalı ve bizleri Onurlandırmalıdır.

Onure edilmeyen seçmen, seçmen değildir. Sizler nereye Dahil ve Aitsiniz? Onure edilmeyen, Onurunu satmamalı ve doğru yoldan sapmamalıdır.

Saygılarımla

AK Parti Samandağ Belediyesi,

Aday Adayı HİKMET GÜMÜŞ

Share
32 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+10 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • ‘’TACI TAHTI YAKTIM CANLAR…’’

  10 Aralık 2018 Köşe Yazıları, Tüm Manşetler, Üst Haberler, Yerel

    Bu Toprağın Sesi Ümit Dadük Sağaltıcı ???????????????????????????????????? İlçemizde onca çileyi, onca acıyı, her sabah büyüğünden küçüğüne, hazırlayıp sokağa, küçükleri okula, büyükleri işe gönderen kadınları, görmüyoruz yerel idareler seçimlerinde. Neden! Türkülerin anası, sazın, sözün usta yorumcusu, toplumsal aksiyonların öncülerinden özgün sanatçı, Yazar Ozan Şah Turna’yı, benden bir büyük yaşta olan tüm Türkiye’nin bütün insanları bu mücadeleci kadını bilir, tanır, Maraş Sinemli kökenli, 1950 Sivas Gürün Kaynarca...
 • KENDİNİZİ HİÇ SORGULADINIZ MI?

  07 Aralık 2018 Köşe Yazıları, Üst Haberler, Yerel

  Hep susuyorum, Susup köşeye çekileyim derken, Birden, bire bir olayla ve yahut bir haberle karşılaşıyorum. İnsanoğlu için, Bu hayattaki en büyük Erdem nedir? Şimdi sorsan herkes erdemlidir! Fakat ben çevreme ve dünyaya bakınca, ortada bir erdemlik göremiyorum. Siyasilere sorsan? Halk için Erdemli bir şekilde çalışacağına söz verir! Fakat koltuğa oturdu mu? Halk'a verdiği bir sürü sözü unutup Kendi egosunu tatmin etmeye çalışır. Halk ve çevre hatta tabiat yanında hiç kalır. Şarkıcılara sorsan? Şarkılarını topluma iyi bir örnek olsun...
 • KENDİN PİŞİR, KANSERDEN KORUN…

  06 Aralık 2018 Köşe Yazıları, Üst Haberler, Yerel

  Hanımlar mutfağa girmekten korkmayın. Evde yemek pişirme alışkanlığından uzaklaştıkça hastalıkların artığı kanserin bu kadar sık görülmesinin beslenme alışkanlıklarımızdaki değişikliklerdir. Zamanla değişen yaşam koşullarıyla birlikte yemek alışkanlıklarının değiştiği tencere yemeği Sulu dur, bağırsakları çalıştırır, kabızlığı önler, içinde katkı maddesi, koruyucu yoktur. Kanserden ve hastalıktan korunmak istiyorsanız tencere yemeği yiyin. Kadınların çalışma hayatında giderek daha aktif olması insanların tek başına yaşamayı tercih etmesi, o...
 • SERHAT ÇAKIN’DAN “HAFTALIK” DEĞERLENDİRMELER: 24 KASIM – 01 ARALIK 2018

  06 Aralık 2018 Köşe Yazıları, Üst Haberler, Yerel

    1- Hükümetin eğitim alanında büyük gelişmeler olduğunu söylemesine rağmen eğitim alanındaki sorunlar günden güne artıyor. Birçok öğretmenin atamasının yapılmamasının yanında AKP Hükümetlerinin eğitimdeki özelleştirme politikaları ve özellikle yoksul ve dar gelirli ailelerin çocuklarına yönelik imam-hatip okulları dayatması nedeniyle orta öğretim çağındaki 333.000 çocuk örgün eğitimden uzaklaştı. Bu çocuklar açık öğretime devam ediyorlar. Bugünün Türkiye’sinde ise,15-29 yaş arası gençlerin % 27’si ise ne eğitim görüyor; ne de ç...