ÜST REKLAM

logo

reklam
26 Kasım 2018

NE DERSİNİZ?


admin
bereket@prestijbilgisayar.org

AK Parti Samandağ İlçe Teşkilatı nezdinde, yapmış olduğum Aday Adaylık Başvurumun ardından, 31 Mart 2019 Yerel Seçimler ile ilgili, Duygu ve Düşüncelerimi, azda olsa Kaleme dökmeye çalışacağım.

Ben, öncelikle şimdiden Seçim arifesinde, her Partinin Adayına başarılar dilerken, bizleri bekleyen 2019 Yerel Seçimlerin, Barışçıl bir ortamda Cereyan etmesini temenni ederim. Umarım, Partili ve Bağımsız Adaylar, İlçemizin bütün Mahalle ve Köylerinde, burası benim, şurası senin, sen buraya giremesin gibi, gereksiz Muhabbetlere izin vermezler ve Seçim Tansiyonunu germezler. Ve germedikleri gibide, bu İlçe Seçmenlerinin karşı karşıya gelmelerine, Mani olurlar.

Özünde Seçimler, bir İnanç işidir. Kimi daha çok dürüst ve inandırıcı buluyorsanız, O Adayı Canı Gönülden seçersiniz. Çünkü Seçimler geçici, Dostluklar ve buralardaki Yaşam Bakidir.

Ben de, Doğma Büyüme buralıyım, Samandağlıyım. Samandağ’ının Huyunu, Suyunu, Örf ve Adetlerini, Multi Kültüre sahip oluşunu, buradaki Refahı ve Barışçıl Yaşamı, çok ama çok seviyorum. Avrupa ve Asya da, birçok Şehirlerde bulundum. Bizlerden İleri diye düşündüğümüz Avrupalıların veyahutta Bizlerden geri diye düşündüğümüz Asyalıların, kendi Devletleri içerisindeki İl, İlçelerde, Mahalle ve Köylerde, neler yapabildiklerini düşünecek ve Memleketim dediğim Samandağ İlçesi ile de karşılaştıracak olursam, Memleketimin her yeri, Köyleri ve Mahalleleri dahil olmak üzere, Cidden KAN ağlıyor. Bizler, bugüne kadar ki gidişattan dolayı, Maruz bırakıldığımız durumu HAK etmiyoruz.

21.Yüzyıla uygun, daha çok yaşanır bir haldeki, daha az sorunlarla boğuşan bir Toplum olmalıydık. Samandağ İlçesinin sahip olduğu Avantajlar bilinirken, bu Avantajlar görmezden gelindi. Ama sonuç olarak en önemlisi, Dezavantajlar ile birlikte bugünlere gelindi. Son Pişmanlık fayda etmediğine göre, ileri bakalım, aynı hataları yapmama kaydı ile bundan böyle, Seçimlerde daha da Dikkatli olalım.

AK Partiye gönül vermiş birisi olarakta, Acilen bu Şehrin Mega Projelere ihtiyacı olduğunu savunuyorum. İçerisinde Maruz bırakıldığımız konum ve Koşullarda, Mega Projeleri yapmanın tek yolu, Hükümetimiz ile birlikte oluşturulacak çalışmadan ibarettir. Geçen Yıllar, aslen telafisi zor geçmiş Yıllardır. Bir nebzede olsa, kısa dönem içerisindeki, elde edilecek Başarılar eşliğinde, telafisi olmayan yılların hepsi olmasa da, kısmen de olsa güzel başarılar elde edilebilir. Bunları da belirleyen, Seçmenlerin ta kendisidir.

Geriye bakmaksızın, yapılabilecek en güzel örnek hareketleri sergileyerek, Hak ettiğimiz konuma gelebilmenin en güzel yolu, İlçe ve Bizlerin geleceğinin önünü açacak kararlar alarak, ilerlemektir.

21.yüzyılda, Samandağ Beldesi, halen Altyapısı ile Susuzluğu ile Çöpleri ile Bozuk Satıh işlevleri ile çalışmayan bir düzen ile yönetilmeye çalışılırken, Belediyenin gün geçtikçe artan borçları ile boğuşmakta, Telafisi olmayan bir istikamete götürülmek üzere, İlçemiz Esir alınmıştır.

İlçemizi yönetmek için, Oylarımızla vekaletlendirdiğimiz Politikacılar her kim ise ve yapamıyorlar ise, gönüllüde gitmiyorlar ise, Onları seçtiğimiz gibi, Onları da yollayabilmemiz gerekmektedir. Hep korkmak veya korkutulmak hoş değil. Değişelim ve değiştirelim.

Bu Borç batağı, bu İlçenin hepsi ve her yeri, bu Gençler ve Girişimci Ruhların, Devlete ve Devletin desteğine ihtiyacı olduğunu, kabullenme zamanının geldiğine inanıyorum.

Zaman, Değişim ve Gelişim zamanıdır. Zaman, bizden yana olmalı ve bizleri Onurlandırmalıdır.

Onure edilmeyen seçmen, seçmen değildir. Sizler nereye Dahil ve Aitsiniz? Onure edilmeyen, Onurunu satmamalı ve doğru yoldan sapmamalıdır.

Saygılarımla

AK Parti Samandağ Belediyesi,

Aday Adayı HİKMET GÜMÜŞ

Share
90 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+10 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • MEMLEKETTE HAK, HUKUK ADALET VAR MI?

  17 Temmuz 2019 Köşe Yazıları, Üst Haberler, Yerel

  Bu üç kavram varsa, iyi yoldayız, başarı mutlak olacak. Bu kavramları Samandağ ilçesinde arayalım. Bizim ilçede var mı? Varsa, nerede saklanmışlar da bizler göremiyoruz? Ben bu yüce değerleri çok aradım. Merak ediyordum. Bulamadım. Örneğin; Şehir merkezinde bulunan ve davası 1991 yılından beri çözüm bekleyen Park sorununun yasa ve yönetmelik açısından beraber bakalım ‘’İlimiz Samandağ İlçesi Atatürk Mahallesinde kâin 1042,1998 ve 4241 sayılı parseller, Mahkeme kararlarıyla Park olarak ihdas edildi Hatay Valiliğinin 17.10.2018 tarih ...
 • KAPİTALİST SİSTEMDE ONUR, HAYSİYET VE ŞEREF; PARADIR

  15 Temmuz 2019 Köşe Yazıları, Üst Haberler, Yerel

  Hazırlayan / Sami Aslan İnsanlık Kapitalizm ile birlikte Basit yeniden üretimden (sanayi öncesi antik ve orta çağlardaki tarıma dayanan üretim) Geniş yeniden üretim  ( teknolojik sanayiye dayanan üretim) sistemine geçmiştir. Çok uluslu tekelci şirketler ve Bankalar sistemi olan KAPİTALİST sistem demek, GENİŞ YENİDEN ÜRETİM SİSTEMİ demektir. Geniş yeniden üretim demek yüzbinlerce işçi ile en son teknoloji kullanarak dağlar gibi yığılan matahlar (mallar) üretmek demektir. Dağlar gibi yığılan üretilmiş MATAHLAR’ın milli sınır...
 • ZEYTİNİN TARİHÇESİ VE FAYDALARI

  08 Temmuz 2019 Köşe Yazıları, Üst Haberler, Yerel

  Zeytin, çok yönlü bir kültür bitkisi olarak, Anadolu mutfak kültüründe binlerce yıldan bu yana birçok alanda kullanılır. Anadolu’da yaşayan eski medeniyetler, zeytin ve zeytinyağını, dini kutsamalarda, nazardan korunmada, birçok hastalığın tedavisinde kullanırlardı. Tüm dinlerde zeytin, bereket, barış, akıl, uzun ömür ve olgunluk gibi simgesel anlamlar taşır. Zeytin ağacı, ağır büyüyen, fakat oldukça uzun yaşayan bir ağaçtır. Gövdesi çürümeye karşı çok dayanıklıdır. Üstelik de ömrünü tamamladığında köklerinden yeni bir ağaç filizlenmekt...
 • YEMEĞİN AZI KARAR ÇOĞU ZARAR

  01 Temmuz 2019 Köşe Yazıları, Üst Haberler, Yerel

  Hazırlayan: Sami Aslan Hz. Muhammed’in şu sözünü hiç aklımızdan çıkarmayalım: “ sofradan tam doymadan kalkınız.” Bu sözün değerini sağlıkçılar daha iyi bilir. Yemek yemekten anladığımız, karnımızı doyurmak anlamında midemizi doldurmaktır. Midelerimizi bir çöp kutusu gibi dolduruyoruz. Doygunluğa ulaştığında yani tam doluluk sağlandığında “doydum” diyoruz. Maalesef bunu destekleyen diğer olgu ise lezzet adı altında damak tadı dediğimiz, yediklerimizin tatlı, ekşi, acı,tuzlu olmasının ön plana çıkmasıdır.M.Ö.106 –M.Ö.43 yılları arasında yaşamış ...