ÜST REKLAM

logo

reklam
26 Kasım 2018

NE DERSİNİZ?


admin
bereket@prestijbilgisayar.org

AK Parti Samandağ İlçe Teşkilatı nezdinde, yapmış olduğum Aday Adaylık Başvurumun ardından, 31 Mart 2019 Yerel Seçimler ile ilgili, Duygu ve Düşüncelerimi, azda olsa Kaleme dökmeye çalışacağım.

Ben, öncelikle şimdiden Seçim arifesinde, her Partinin Adayına başarılar dilerken, bizleri bekleyen 2019 Yerel Seçimlerin, Barışçıl bir ortamda Cereyan etmesini temenni ederim. Umarım, Partili ve Bağımsız Adaylar, İlçemizin bütün Mahalle ve Köylerinde, burası benim, şurası senin, sen buraya giremesin gibi, gereksiz Muhabbetlere izin vermezler ve Seçim Tansiyonunu germezler. Ve germedikleri gibide, bu İlçe Seçmenlerinin karşı karşıya gelmelerine, Mani olurlar.

Özünde Seçimler, bir İnanç işidir. Kimi daha çok dürüst ve inandırıcı buluyorsanız, O Adayı Canı Gönülden seçersiniz. Çünkü Seçimler geçici, Dostluklar ve buralardaki Yaşam Bakidir.

Ben de, Doğma Büyüme buralıyım, Samandağlıyım. Samandağ’ının Huyunu, Suyunu, Örf ve Adetlerini, Multi Kültüre sahip oluşunu, buradaki Refahı ve Barışçıl Yaşamı, çok ama çok seviyorum. Avrupa ve Asya da, birçok Şehirlerde bulundum. Bizlerden İleri diye düşündüğümüz Avrupalıların veyahutta Bizlerden geri diye düşündüğümüz Asyalıların, kendi Devletleri içerisindeki İl, İlçelerde, Mahalle ve Köylerde, neler yapabildiklerini düşünecek ve Memleketim dediğim Samandağ İlçesi ile de karşılaştıracak olursam, Memleketimin her yeri, Köyleri ve Mahalleleri dahil olmak üzere, Cidden KAN ağlıyor. Bizler, bugüne kadar ki gidişattan dolayı, Maruz bırakıldığımız durumu HAK etmiyoruz.

21.Yüzyıla uygun, daha çok yaşanır bir haldeki, daha az sorunlarla boğuşan bir Toplum olmalıydık. Samandağ İlçesinin sahip olduğu Avantajlar bilinirken, bu Avantajlar görmezden gelindi. Ama sonuç olarak en önemlisi, Dezavantajlar ile birlikte bugünlere gelindi. Son Pişmanlık fayda etmediğine göre, ileri bakalım, aynı hataları yapmama kaydı ile bundan böyle, Seçimlerde daha da Dikkatli olalım.

AK Partiye gönül vermiş birisi olarakta, Acilen bu Şehrin Mega Projelere ihtiyacı olduğunu savunuyorum. İçerisinde Maruz bırakıldığımız konum ve Koşullarda, Mega Projeleri yapmanın tek yolu, Hükümetimiz ile birlikte oluşturulacak çalışmadan ibarettir. Geçen Yıllar, aslen telafisi zor geçmiş Yıllardır. Bir nebzede olsa, kısa dönem içerisindeki, elde edilecek Başarılar eşliğinde, telafisi olmayan yılların hepsi olmasa da, kısmen de olsa güzel başarılar elde edilebilir. Bunları da belirleyen, Seçmenlerin ta kendisidir.

Geriye bakmaksızın, yapılabilecek en güzel örnek hareketleri sergileyerek, Hak ettiğimiz konuma gelebilmenin en güzel yolu, İlçe ve Bizlerin geleceğinin önünü açacak kararlar alarak, ilerlemektir.

21.yüzyılda, Samandağ Beldesi, halen Altyapısı ile Susuzluğu ile Çöpleri ile Bozuk Satıh işlevleri ile çalışmayan bir düzen ile yönetilmeye çalışılırken, Belediyenin gün geçtikçe artan borçları ile boğuşmakta, Telafisi olmayan bir istikamete götürülmek üzere, İlçemiz Esir alınmıştır.

İlçemizi yönetmek için, Oylarımızla vekaletlendirdiğimiz Politikacılar her kim ise ve yapamıyorlar ise, gönüllüde gitmiyorlar ise, Onları seçtiğimiz gibi, Onları da yollayabilmemiz gerekmektedir. Hep korkmak veya korkutulmak hoş değil. Değişelim ve değiştirelim.

Bu Borç batağı, bu İlçenin hepsi ve her yeri, bu Gençler ve Girişimci Ruhların, Devlete ve Devletin desteğine ihtiyacı olduğunu, kabullenme zamanının geldiğine inanıyorum.

Zaman, Değişim ve Gelişim zamanıdır. Zaman, bizden yana olmalı ve bizleri Onurlandırmalıdır.

Onure edilmeyen seçmen, seçmen değildir. Sizler nereye Dahil ve Aitsiniz? Onure edilmeyen, Onurunu satmamalı ve doğru yoldan sapmamalıdır.

Saygılarımla

AK Parti Samandağ Belediyesi,

Aday Adayı HİKMET GÜMÜŞ

Share
172 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+2 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • DÜNYA YAŞAMI BÜYÜK TEHLİKEDE

  09 Aralık 2019 Köşe Yazıları, Üst Haberler, Yerel

  Hazırlayan: Sami Aslan Yeni yapılan bir araştırmanın sonuçlarına göre küresel ısınma nedeniyle gezegenimizin(Dünya’mızın) “geri dönülemez” noktaya yaklaştığını gösteriyor.  Bilim insanları iklim krizinin vardığı boyutlar konusunda dünyanın birden çok taşma noktasını çoktan aştığı konusunda uyarı yaptı. Uyarıda iklim değişikliğinin dünyadaki yaşama varoluşsal bir tehdit oluşturmaya başladığı açıklandı. The Guardian’da yer alan habere göre, küresel ısınmanın buzulların erimesi ve ormanların yok olması gibi bazı etkileri durdur...
 • İNSAN VE TOPLUM

  02 Aralık 2019 Köşe Yazıları, Yerel

  KAPİTALİST SİSTEMİ SAVUNANLAR OLAYLARA BURJUVA MANTIĞI İLE BAKARLAR. BURJUVA MANTIĞI, KİŞİYİ TOPLUM ÜZERİNE ÇIKARDIĞI İÇİN MEYDANA GELEN TÜM OLUMLU VEYA OLUMSUZLUKLAR ÜRETİM SİSTEMİNE DEĞİL, KİŞİLERİN YETERLİLİĞİNE VEYA YETERSİZLİĞİNE, İYİ NİYETİNE VEYA KÖTÜ NİYETİNE BAĞLANIR. İNSANIN TOPLUM YARATIĞI OLDUĞU GÖRÜLMEZ. OYSA İNSANA DAMGASINI VURAN TOPLUM, TOPLUMA DA DAMGASINI VURAN TOPLUMUN TEMELİ OLAN ÜRETİM SİSTEMİNİN YARATTIĞI EKONOMİK SİSTEMLERDİR. PUTİN RUSYA’DA DEĞİLDE AFRİKANIN BALTA GİRMEMİŞ ORMANLARINDA BİR KABİLEDE YAŞIYOR OLSAYDI,...
 • SİGARA İÇMEK YA DA İÇMEMEK

  13 Kasım 2019 Köşe Yazıları, Yerel

  Eğitimci Sami ASLAN, hazırladı… Uzun yıllar sigara içtiği için akciğer kanseri riski zaten çok yüksek olan birinin “sigarayı bırakması” fazla bir şey ifade etmez. Sigarayı bıraktıktan ne 1-2 sene, ne de çok daha uzun seneler geçse bile kanseri riski asla “sıfırlanmaz”. Bu durumdaki hastaların bir kısmı KOAH’la ilgili öksürük, balgam, nefes darlığı şikâyetleri üzerine sigarayı bırakmış olabilirler. Sigaraya bağlı KOAH gelişen hastalarda akciğer kanseri riski, sigara içip de belirgin KOAH belirtileri olmayanlara nispeten çok daha yüksekti...
 • SİYASET DEĞİL ÜRETİM YAPIN!

  08 Kasım 2019 Ekonomi, Köşe Yazıları, Üst Haberler, Yerel

  Merhaba saygı değer okurlar. Arayı çok açtık, Bahar bitti kış geldi. Mevsimler geçte olsa değişti. Ama bu aralar, Mevsimlerden çok insanlar çabuk değişiyor. Cenazeye gittiğimiz zaman, üç günlük dünya, iyilik yapana, iyilikle anılana ne mutlu deriz. Veya şu üç günlük dünyada, bir karış topraktan başka ne alacağız ki deriz. İnsan ameli ile anılır deriz. Herkes İyilik Ve Ahiretten Dem Tutar! Ama hiç kimse bunu uygulamaz. Hiç birimiz! Herkes kendi menfaati doğrultusunda hareket eder. Kardeş, kardeşini, Baba Evladını, Evlat Baba Annesini ...