ÜST REKLAM

logo

reklam

NE DERSİNİZ?


ümit sağaltıcı
umit_ofset2013@hotmail.com

AK Parti Samandağ İlçe Teşkilatı nezdinde, yapmış olduğum Aday Adaylık Başvurumun ardından, 31 Mart 2019 Yerel Seçimler ile ilgili, Duygu ve Düşüncelerimi, azda olsa Kaleme dökmeye çalışacağım.

Ben, öncelikle şimdiden Seçim arifesinde, her Partinin Adayına başarılar dilerken, bizleri bekleyen 2019 Yerel Seçimlerin, Barışçıl bir ortamda Cereyan etmesini temenni ederim. Umarım, Partili ve Bağımsız Adaylar, İlçemizin bütün Mahalle ve Köylerinde, burası benim, şurası senin, sen buraya giremesin gibi, gereksiz Muhabbetlere izin vermezler ve Seçim Tansiyonunu germezler. Ve germedikleri gibide, bu İlçe Seçmenlerinin karşı karşıya gelmelerine, Mani olurlar.

Özünde Seçimler, bir İnanç işidir. Kimi daha çok dürüst ve inandırıcı buluyorsanız, O Adayı Canı Gönülden seçersiniz. Çünkü Seçimler geçici, Dostluklar ve buralardaki Yaşam Bakidir.

Ben de, Doğma Büyüme buralıyım, Samandağlıyım. Samandağ’ının Huyunu, Suyunu, Örf ve Adetlerini, Multi Kültüre sahip oluşunu, buradaki Refahı ve Barışçıl Yaşamı, çok ama çok seviyorum. Avrupa ve Asya da, birçok Şehirlerde bulundum. Bizlerden İleri diye düşündüğümüz Avrupalıların veyahutta Bizlerden geri diye düşündüğümüz Asyalıların, kendi Devletleri içerisindeki İl, İlçelerde, Mahalle ve Köylerde, neler yapabildiklerini düşünecek ve Memleketim dediğim Samandağ İlçesi ile de karşılaştıracak olursam, Memleketimin her yeri, Köyleri ve Mahalleleri dahil olmak üzere, Cidden KAN ağlıyor. Bizler, bugüne kadar ki gidişattan dolayı, Maruz bırakıldığımız durumu HAK etmiyoruz.

21.Yüzyıla uygun, daha çok yaşanır bir haldeki, daha az sorunlarla boğuşan bir Toplum olmalıydık. Samandağ İlçesinin sahip olduğu Avantajlar bilinirken, bu Avantajlar görmezden gelindi. Ama sonuç olarak en önemlisi, Dezavantajlar ile birlikte bugünlere gelindi. Son Pişmanlık fayda etmediğine göre, ileri bakalım, aynı hataları yapmama kaydı ile bundan böyle, Seçimlerde daha da Dikkatli olalım.

AK Partiye gönül vermiş birisi olarakta, Acilen bu Şehrin Mega Projelere ihtiyacı olduğunu savunuyorum. İçerisinde Maruz bırakıldığımız konum ve Koşullarda, Mega Projeleri yapmanın tek yolu, Hükümetimiz ile birlikte oluşturulacak çalışmadan ibarettir. Geçen Yıllar, aslen telafisi zor geçmiş Yıllardır. Bir nebzede olsa, kısa dönem içerisindeki, elde edilecek Başarılar eşliğinde, telafisi olmayan yılların hepsi olmasa da, kısmen de olsa güzel başarılar elde edilebilir. Bunları da belirleyen, Seçmenlerin ta kendisidir.

Geriye bakmaksızın, yapılabilecek en güzel örnek hareketleri sergileyerek, Hak ettiğimiz konuma gelebilmenin en güzel yolu, İlçe ve Bizlerin geleceğinin önünü açacak kararlar alarak, ilerlemektir.

21.yüzyılda, Samandağ Beldesi, halen Altyapısı ile Susuzluğu ile Çöpleri ile Bozuk Satıh işlevleri ile çalışmayan bir düzen ile yönetilmeye çalışılırken, Belediyenin gün geçtikçe artan borçları ile boğuşmakta, Telafisi olmayan bir istikamete götürülmek üzere, İlçemiz Esir alınmıştır.

İlçemizi yönetmek için, Oylarımızla vekaletlendirdiğimiz Politikacılar her kim ise ve yapamıyorlar ise, gönüllüde gitmiyorlar ise, Onları seçtiğimiz gibi, Onları da yollayabilmemiz gerekmektedir. Hep korkmak veya korkutulmak hoş değil. Değişelim ve değiştirelim.

Bu Borç batağı, bu İlçenin hepsi ve her yeri, bu Gençler ve Girişimci Ruhların, Devlete ve Devletin desteğine ihtiyacı olduğunu, kabullenme zamanının geldiğine inanıyorum.

Zaman, Değişim ve Gelişim zamanıdır. Zaman, bizden yana olmalı ve bizleri Onurlandırmalıdır.

Onure edilmeyen seçmen, seçmen değildir. Sizler nereye Dahil ve Aitsiniz? Onure edilmeyen, Onurunu satmamalı ve doğru yoldan sapmamalıdır.

Saygılarımla

AK Parti Samandağ Belediyesi,

Aday Adayı HİKMET GÜMÜŞ

Share
79 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+4 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • MARİNA VE DALGAKIRAN…

  18 Mart 2019 Köşe Yazıları, Tüm Manşetler, Üst Haberler, Yerel

  Belediye adayları bana kızdıklarını biliyorum. Yandaşları ve dostları sinir olduklarını da… Ancak ben içinden geldiğim ve ona burçlu olduğumu düşündüğüm insanlarımızı bilgilendirmek zorundayım. Kendimi aydın sanarak görevimi yapmaya çalışıyorum. Onun için marina ve dalgakıran konusuna açıklık getirme istedim. Marina; Küçük lüks teknelerin, yatların barınmalarına ayrılmış, içinde teknelerin, yatların her türlü ihtiyaçlarını karşılayabilecek imkânlara sahip olan limanlara marina denir. Başka bir ifade ile marina, yat limanıdır. Marinada yer...
 • ŞU DÜNYADAKİ EN MUTLU KİŞİ

  18 Mart 2019 Köşe Yazıları, Üst Haberler, Yerel

  Türbülansa giren siyaset dünyasında kullanılan kaba dil ve üslubun dozajı ilçemizde giderek artıyor. Niye mi? Siyasetçi, tahammülsüz, eleştiriye gelemiyor, çok çabuk coşkuya kapılıyor ve aklından çok duygularını, ön yargılarını kullanıyor. Yani kendi politika ve projelerini anlatmak yerine rakibini “sözle döverek” tabanına mesaj göndermekle yetiniyor. Böyle olunca da üslup sertleşiyor, nezaket ve insaniyet kayboluyor. Bunun geçmişte de fazlasıyla örnekleri vardı ancak ülkenin bugün içinde bulunduğu durum nedeniyle görüntü daha da ...
 • ŞEFFAFLIK-PROJELER-SAMANDAĞ SEVDALILARI-SÖZÜMÜZ VAR

  13 Mart 2019 Köşe Yazıları, Üst Haberler, Yerel

  (Mart ayının sihirli kavramları) Erken yazılmış bir doğa hikâyesi… Şubatın başından Mart sonuna kadar güzelim ilçemizde BAHAR başlar. Nisan ayında kendini tam olarak hissettirir.  Mart ayı doğanın yeniden doğmasıdır. Doğanın birer parçaları olan biz insanlar, hayvanlar ve bitkiler yeniden doğarız, canlanırız kış mevsiminin yarattığı rehaveti üzerimizden atarız. Bunun en güzel örneğini KAYISI, ZERDALİ, ŞEFTALİ ve ERİK ağaçlarında görürüz. Bu güzelim bitkilerin canları tezdir. Güneşin ısısını gördüler mi hiç düşünmeden...
 • TURİZM AÇISINDAN SAMANDAĞ’IN KONUMU

  11 Mart 2019 Köşe Yazıları, Üst Haberler, Yerel

  Yerel seçimlere giderken politikacıların turizm projelerinden geçilmiyor. Turizm projeleri enflasyonu yarattılar. İleri sürdükleri hayali projelerin uygulanabilirliğini düşünmeden söylem haline getirmişlerdir. Samandağ; Akdeniz bölgesinin Doğu Akdeniz Bölümünde Hatay İline bağlı bir ilçedir. Doğusunda Antakya, Kuzeyinde İskenderun, Güneyinde Yayladağı, Batısında Akdeniz, Kuzeydoğusunda Musa dağı, Güneydoğusunda Kel dağı yer almaktadır. Amanos dağların devamı olan bu sıra dağlarıyla Akdeniz arasında yayılan dar bir şeritte kurulu ye...