“NE ACILAR DİNDİ NE DE ATEŞ SÖNDÜ” - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

“NE ACILAR DİNDİ NE DE ATEŞ SÖNDÜ”

Bu haber 02 Temmuz 2020 - 18:09 'de eklendi ve 395 kez görüntülendi.

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Samandağ İlçe Başkanı Önder Tam, 2 Temmuz 1993 tarihinde gerçekleşen Sivas Katliamı üzerinden 27 yıl geçmesine rağmen katliamda yaşamını yitiren canlar için çekilen acının dinmediğini ifade etti.

Konu üzerine yaptığı açıklamada TİP Samandağ İlçe Başkanı Tam; “2 Temmuz 1993 tarihinde, Sivas’ta yaşanan utanç tablosunda ve acı olayda; Türkiye’nin aydın sanatçıları, yurttaşları ve aydınlık yüzleri olan 37 vatandaşın katledildi.  Sivas katliamının üzerinden geçen 27 yıla rağmen katliamda yaşamını yitirenlerin yakınlarının acısı dinmedi.

Bu insanlar Türkiye’nin aydınlık yüzleri olarak, sadece kimlikleri ve düşünceleri nedeniyle bir katliama tabi tutuldular. Aralarında Asım Bezirci, Nesimi Çimen, Muhlis Akarsu, Metin Altıok ve Hasret Gültekin’in de bulunduğu 35 aydın bu şekilde bir saldırıyı hak etmedi. Ne acılar dindi ne de ateş söndü. Bu acı bizim acımızdır. Hayatını bu olaylarda kaybedenlerin acısı hala içimizi yakmaktadır. Sivas’ta yaşanan bu acı olayda hayatını kaybedenleri rahmetle anıyorum” ifadelerine yer verdi.

Haber- Foto: Ümit Sağaltıcı Dadük