ÜST REKLAM

logo

reklam

“MÜZİK, RUHU BESLEYEN BİR DEĞERDİR”

Müzik ile uğraşmak kişiyi toplum içinde, iletişim, işbirliği, grup koordinasyonu ve sosyal

bütünlük gibi evrimsel fonksiyonları içerir. Farklı müziklerin insanların ruhuna işlediğini ve müziğin insan ruhunun gıdası olduğunu ifade ediyoruz. Rap’ten klasik müziğe kadar bütün müzik türlerini seven vatandaşlarımız müziği neden bu kadar çok seviyor merak ettik. Ve bu konu üzerine İlçemizde faaliyet yapan Ritim Akademi öğretmenlerinden Yaşam Özdemir’le bir sohbet gerçekleştirdik.

Müziğin hayatında büyük bir yeri olduğunu ifade eden öğretmen Özdemir; ” Müzik beyinde, algılama, duygu, öğretme ve hafıza gibi bütün zihinsel fonksiyonlarını faaliyete geçiren çok yönlü bir iştir. Müzik insanın ruhunu besleyen bir olgudur. Şahsen benim hayatımda ailem kadar yer alan bir kavramdır.

Müzik dinlerken kendimi müthiş derecede iyi hissediyorum.  Çoğu zaman duygularımıza tercüman olan bir kavramdır bunun akabinde müziğin insana özgüven verdiğini düşünüyorum. Gençlerimizin müziğe bu derece bağlı olmaları bizi oldukça sevindiriyor. Dediğim gibi müzik dünyası çok ayrı bir şey.

Gençlerimiz genelde rap müzik dinliyor. Klasik müzik dinleyen çok az kişi var. Gençlerimiz türkü dinlemeyi de seviyor. Bana soracak olursanız ne tür müzik dinlediğinizin hiçbir önem yok. Önemli olan dinlediğiniz müzikte kendinize ait bir şet bulmakta.

Ben müzikle çok küçük yaşlarda tanıştım. Çocukluğumdan beri farklı farklı türde müzikler dinliyorum. Beni gerçekten çok rahatlatıyor. Müziğin sakinleştiren, dinginleştiren bir etkisi var. Bu anlamda özellikle gençlerimize müzik dinlemelerini ve eğer imkanları varsa müzikle uğraşmalarını en azından bir enstrüman çalmalarını öneriyorum.” ifadelerine yer verdi.

Haber- Foto: Hasan Dadük

 

 

 

Share
347 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+10 = ?