ÜST REKLAM

logo

reklam

“MUHTARLIK, BİR MÜHÜRDEN İBARET DEĞİLDİR!”

 

 

Muhtarlık makamını, Gazi Mustafa Kemal’in dediği gibi, “Muhtar demokrasinin temel taşıdır” anlayışıyla benimseyen Sutaşı Ortaokulu Aile Birliği Başkanı İş adamı Bülent İs, gazetemiz haber merkezini ziyaret ederek Sutaşı Mahallesi Muhtarlığına aday olduğunu açıkladı; projelerini paylaştı.

“7’den, 70’e Herkesi Kapsayan Bir Hizmet Anlayışıyla Hareket Edeceğiz”

İş adamı İs,7’den, 70’e herkesi kapsayan bir hizmet anlayışıyla hareket edeceğini belirterek ilçemizin kanayan yarası olan gurbetçi işçilerimiz, kadınlarımız, çocuklarımız ve mahallenin bütün vatandaşlarına eşit hizmet sunmak için elinden ne gelirse yapacağını ifade etti.

“Faydalanmak için değil, faydalandırmak için varım”

Eğitime ciddi anlamda önem verilmesi gerektiğini belirten İş adamı İs, “eğitim alanında Büyükşehir destekli projelerin yapılması için çaba sarf edeceğim. Eğitime ağırlık verilmesi gerektiği kanaatindeyim. Her şey eğitim ile başlar. Bu manada elimizden gelen her hizmeti yapmaya çalışacağız. Mahallemizin fiziki yapısı kötü durumda. Mezarlıklarımızın, kaldırımlarımızın, sokaklarımızın durumu içler acısı. Mahalleyi düzetmek ve geliştirmek için Belediye, vakıf, hayırseverler iş birliğiyle herkesi harekete geçirerek el birliğiyle hizmet yapmaya çalışacağım” dedi.

“Mahalleye Muhtarlık Ofisi Şart”

Eğitimden – sosyal alana dokunacağı çok şey olduğunu ifade eden Muhtar Adayı İs; “ben faydalanmaya değil, faydalandırmaya adayım. Avrupa fonlarını bile kullandırabilecek noktadayız. Bu anlamda gereken en güzel hizmeti mahallemize yapacağız. Ciddi bir kurumun oluşabilmesi ve daha etkili bir hizmetin yapılabilmesi için muhtarlık binasına ihtiyacımız var. Her şeyin öncesi de mahallemizde bakış açısını değiştirmeli ve geliştirmeliyiz. İleriye dönük ve yüksek hedefler peşinde koşan bir nesil için bütün imkânları seferber etmeliyiz.  Bu noktada etkili konuşabilen ve talep etmekten çekinmeyecek bir muhtar adayına ihtiyacımız var” dedi.

“Kadınlara Özel Projelerimiz Var”

Bütün Dünyada kadınlara yönelik seçme ve seçilme hakkının en önce alındığı ülke olarak kadınlarımıza gereğinden de fazla değer verip onları toplumun dışına atmanın değil toplumu yücelten bir varlık olarak görülmesinin gerektiğini belirten Muhtar Adayı İs, kadınlar için özel projeleri olduğunun altını çizdi.

Konu üzerine Muhtar Adayı, şehir dışına hatta yurt dışına, mahallede üretilen ürünlerin sosyal medya pazarını sosyal medyada sağlayabilecek, çalışmalar gerçekleştirerek Sutaşı Mahallesi kadınlarının da faydalanmasını sağlayacağını dile getirdi.

Muhtar Adayı İs, “vatandaşın haklarını koruyarak kazanılabilecek her türlü hizmeti hayata geçirmemiz mümkün. Seçilmiş olanın her soruna temas etmesi gerektiğini düşünüyorum. Benim adaylığa girişmem mahallemizde bilgili, aydın, kişilerin hizmet üretebilmesini bir nebze olsun sağlamak adınadır. Mahallemizin kalkınması için hizmete varım” ifadelerine yer verdi.

 

Share
488 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+6 = ?