ÜST REKLAM

logo

reklam
17 Nisan 2017

MUHTARLIĞI ANLATTI

İlçemiz Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı aynı zamanda Muhtarlar Derneği Başkanı Mahir Cebburoğlu, Sıdıka Bedia Kara İlkokulunda 4. Sınıflara yerel yönetimler konusu ile ilgili bilgilendirmede bulundu.

Muhtarların Seçimi ve Görevlerinin anlatıldığı bilgilendirmede MuhtarCebburoğlu, Muhtarların 5 Yılda bir seçildiklerine değinerek, “Mahallenin tüm sorunları ve sıkıntılarını tespit eder çözüm odaklı çalışırlar. Seçim günlerinde seçmen bilgi kağıtlarını dağıtırlar.Sağlık Ocağı ve Sağlık Merkezi Kurumlarını ve emlak vergisi ile ilgili olarak arsalar bedel tespit komisyonu gibi komisyonlara katılmak.Askerlik çağına girmiş olanların kimlik çizelgesini askıya çıkartmak.Salgın ve bulaşıcı hastalıkları olan şüpheli kimseleri kurumlara bildirmek.Cadde ve sokak bulvar ve levhaları zaman zaman kontrol ederek eksik ve bozulmuş olanları belediyeye bildirmek.Mahallede oturanların gerekli il muhabirlerini düzenlemek.Muhtaç, Yaşlı, Sakat ve Kimsesizlere Afet zamanında yardım yapılması için tespitte bulunmak. Mahalledeki yürütülen hizmetleri ile ilgili yetkililere görüş bildirmek” şeklinde sıraladı.

Öğrencilerin sorularını da cevaplayan Muhtar Cebburoğlu’na, derste en çok sorulan soru ‘Neden benim mahallemde çocuk parkı ve futbol sahası yok?’ şeklinde oldu.

 

 Haber- Foto: Ali Doğru

Share
694 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+2 = ?