MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİLER - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİLER

Bu haber 16 Ekim 2017 - 10:40 'de eklendi ve 65 kez görüntülendi.

  

 

Antakya Özel Defne Hastanesi tarafından Samandağ Mahalle Muhtarlarına dayanışma yemeği düzenlendi. Geleneksel hale getirilen dayanışma yemeği Deniz Sitesi Hikmet Dönmez tesislerinde gerçekleşti. 

Samandağ mahalle muhtarları ve hastane yönetimi buluştukları yemekli gecede müzisyen Nasır Arslan müziği eşliğinde keyifli anlar yaşadı. İlgi gören geceye, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, Hastane Müdürü Fazıl Altınay, yönetim kurulu üyesi Ali Kuh, Dr. Reşat Mısırlıoğlu, Diş hekimi Metin Yılmaz, Dr. Serhat Gözel, Dr. Mehmet Oduncu, Dr. Sezer Helvacı, Yard. Doç.Dr. Cem Parlak, Dr. Muhsin Boz, hastane yöneticileri, Atila Arman, İbrahim Ünel, Kenan Mansuroğlu, Pınar Rende ve muhtarlar katıldı.

Defne Hastanesi Genel Müdürü Fazıl Altınay Konuşmasında: “Defne Hastanesi sizlere daha iyi, daha kaliteli bir hizmet verebilmek için her geçen gün büyüyor yeni yatırımlar yapıp hizmet ağını genişletiyor. Sizlerin de bildiği gibi Hastanemiz bölgemizde anjiyo ve açık kalp cerrahisi yapan ilk merkezdi. Tam teşekküllü kalp ünitesinden sonra yine bölge için hayati öneme sahip “Kanser merkezi”ni kurup faaliyete geçirdik. Kanser hastalarımız daha önce tedavi için diğer illere gitmek zorundaydı, hastalıktan zaten bitkin düşmüş bedenler tedavi umudu ile maddi manevi yıpranıyorlardı. Defne hastanesi hasta ve yakınlarının bu mağduriyetlerinin önüne geçti. Çok ciddi harcamalarla yüksek donanımlı cihazları hastanemize katarken, bölgede tanınan isim yapmış konularında uzman değerli hekimleri bünyesine kattı. Defne Hastanesinde hedef, bölgede verilmeyen sağlık hizmetlerini sunup hastaların başka illerde tedavi olma mağduriyetlerini gidermek. Hastanemiz de bu hizmetlerin verilmesini sağlamak. Bunun için yan dallarda üniteler açmaya başladık. Yine Özel Hastanelerde bir ilki gerçekleştirip Gastroentroloji ve Endokrinoloji bölümünü kurduk. Defne Hastanesi baktığı hasta sayısı, hizmet çeşitliği ile “kamu” ya mal olmuş bir hastane. Özel Hastane ayrıcalığı ile kamusal görev yapıyoruz. Siz Muhtarlarımız da kamusal bir iş üstlenmiş durumdasınız, hatta birçok muhtar yasada belirtilen işin çok dışında insanların her türlü hizmetine koşuyor. Muhtarlarımızın görüş ve önerilerine her zaman açığız. Muhtarlarımız Defne Hastanesini Hastaneleri olarak bilsinler bizler her zaman onlara desteğe hazırız. Muhtarlarımızdan ricamız çevrelerine Hastanemizi anlatsınlar Hastalar Defne Hastanesine uğramadan diğer illere gitmesinler. Sağlık hizmet kalitesinin belirleyici gücü Hekim emeğidir. Son bir yılda biri birinden değerli mesleklerinin zirvesinde Hekimleri kadromuza katmaktan büyük bir onur duyduk.”

Yemeğe katılan Başkan Nehir yaptığı konuşmada “Burada bulunmaktan son derece memnun oldum. Daha nitelikli ve kaliteli hizmet veren ve nerdeyse bütün branşların hizmet verdiği bu hastane bölgeye sağlık anlamında bir soluk getirdi. Bunu çok önemli buluyoruz. Defne hastanesi 9 yıl önce hizmete girdi. O dönemlerde cesur bir yatırımdı. Her geçen gün hizmet çıtasının yükseldiği, sağlık hizmetlerine ulaşılabilirliğin daha kolay olduğu bir döneme doğru gidiyoruz. Defne hastanesinden her zaman kaliteli hizmet aldık. Biz buradaki varlıklarıyla, hizmetleriyle mutluyuz. Hasta olduğumuz zaman hem müteşebbis, hem bilim insanı olan doktorlarımız en iyi şekilde görevlerini yerine getiriyorlar. Umarım cesaret gösterip yatırım yapan ve bu sektörde var olan hastanelerimiz hizmet çıtasını yükseltir, arzu edilen trendi yakalarlar. Böylece Hem sizler hem sizlerin hizmet etmekle mükellef olduğu seçmenleriniz, arkadaşlarınız, yakınlarınız aynı kalite de hizmetten faydalanırlar. Bizlere düşen görev güzellikleri paylaşmak, niteliği, kaliteyi, vasfı ifade etmek. Bizleri burada sizlerle buluşturdukları için defne hastanesi yönetimine teşekkür ediyorum.” dedi.

Haber: Nazlı Hüzmeli

Foto: Ümit Sağaltıcı

afdah.info

voir films