ÜST REKLAM

logo

reklam
21 Şubat 2017

MUHTARLAR YENİDEN, ‘CABBUROĞLU’ DEDİ

Geçtiğimiz Pazar Günü Samandağ Belediyesi Nikah Salonunda düzenlenen Köy ve Mahalle Muhtarlar Derneği Genel Kurulu’nda, Cabburoğlu yeniden başkanlığa seçilerek güven tazeledi. Üyelerden tam destek alan Muhtar Cabburoğlu, kongrede yaptığı konuşmada muhtarları derneğe üye olmaya davet etti.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okunuşu ile başlayan gündem, açılış-yoklama, Divan Heyetinin oluşumu, Yönetim ve denetim Kurallarını Faaliyet Raporlarının okunması ve ibrazı, Tahmini Bütçenin görüşülmesi ve kabulü, dernek organlarının seçimi ve dilek temenniler ile sürdü.

Kongrede Divan Başkanlığını Avukat Turgay Abacı yaparken, Üyeler de Defne Muhtarlar Derneği Başkanı ve Turunçlu Mahallesi Muhtarı Muhsin DEMİREL ile Antakya Muhtarlar Derneği Başkanı Kuyulu Mahallesi Muhtarı Semir Yoğurtçu oldu.

Kongrede seçime tek listeden gidildi. Yeni oluşan listede;

Asil Üyeler; Mahir Cabburoğulları, Engin Arslan, Ali Demir, Züheyyir Kubbe, Özgür Yapar olurken

Yedek Üyeler; Seyfettin Genç, Mehmet Açar, Berç Kartun, Tahsin Kaplan, Nurittin sapan

Denetleme kurulu Asil Üyeler; Mustafa temiz, Orhan Bakır

Yedek Üyeler; Müzaffer Kubbe, Süleyman Palto ve Yüksel Taş isimlerinden oluştu.

Seçim sonrasında Kongrede hazır bulunan Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, muhtarlar ile aralarındaki köprüyü yıkmadan çalışmalarını sürdüreceklerini belirterek, muhtarlara başarı diledi.

Divan Başkanı Av. Turgay Abacı, kongreye iletilen mesajları katılımcılara iletti.

Kongrede İlçemiz Ak Parti İlçe Başkanı aynı zamanda Hıdırbey Mahalle Muhtarı Selahattin Yeter, Samandağ Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Refik Gümüşoğlu, Berber ve Kuaförler Odası Başkanı Hikmet Tunç, Bakkallar Odası Başkanı Necdet Arslan da birer konuşma yaparak daima muhtarların yanında olduklarını belirterek yönetime seçilen ekibe başarı dilediler.

Seçim sonrasında söz alan Dernek Başkanı Cabburoğlu; ”Muhtarlarım, değerli arkadaşlar.

186 yıl önce kurulan, Türk demokrasisin ilk ana unsuru, merkezi ve yerinden yönetim birimlerinin en küçüğü olan muhtarlık teşkilatının ilçemizde daha çağdaş, halkın sorunlarına daha duyarlı ve kamu kurum ve kuruluşlarıyla daha çok istişare halinde gelişmesine olan katkımız hızla devam etmektedir.” ifadelerini kullandı.

Kongrede yeniden dernek başkanı seçilen Mahir Cebburoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü.

Cabburoğlu: Muhtar, bu ülkede demokrasinin can damarıdır!

Cabburoğlu, ”muhtarları seçen halkımız ayrı ayrı siyasi fikirlere oy vermiş olmalarına rağmen muhtara bu siyasi fikir dışında muhtarın bizzat şahsına oy vermiştir. Bu nedenledir ki bağımsız seçilen en uçtaki yegane temsilci muhtardır” dedi.

Görevde oldukları süre içinde ekibi ile birlikte yaptıkları icraatları da anlatan Cebburoğlu, ”1-Muhtarların değerini en üst seviyeye çıkardık.

2-İlçemizde ilk kez muhtar kimlik kartlarını faaliyete soktuk.

3-Seçimlerde muhtar adaylarının da milletvekili ve belediye başkanı gibi oy pusulasında yer alması amacıyla Ankara Yüksek Seçim Kuruluna resmi başvuru yaptık. Başvurumuzun olumlu sonuçlanması için görüşmelerimiz devam etmektedir.

4-İlçemizde görev yapan muhtar arkadaşlarımız arasındaki dayanışmayı arttırmak amacıyla toplantı ve kahvaltı faaliyetleri düzenledik. Bu şekilde dayanışma duygusu ve yardımlaşma olgusunu tekrar hayata geçirdik.

5-Muhtar arkadaşlarımızın tümüne takip ettikleri işler amacıyla resmi dairelerin tamamında müdahil olduk ve her zaman yanlarında durduk, durmaya da devam edeceğiz.

6-İlçemizde kangrene dönüşen, halkımız ciddi derecede mağdur eden kıyı kenar çizgisi mağduriyetlerini meclise taşıdık. Bu mağduriyetlerin giderilmesi amacıyla derneğimiz adına bizzat Bakan sayın Mehdi Eker ile görüşmeler yaptık.

7-Samandağ Sahiline enerji rüzgar hava pervaneleri, Gazi RES Elektrik Üretim ve Sanayi Ticaret Şirketi tarafından yapılmaya çalışılmıştır. Bu pervaneler, sahil şeridine zarar vereceğinden merkezdeki muhtar arkadaşlarımız ile birlikte Kültür ve Turizm Bakanlığına resmi başvuru yaparak bunların kurulmasını engelledik.

8-Görüldüğü üzere derneğimiz, kurulduğu günden bugüne kadar ilçemiz için her anlamda çalışmalar yapmıştır. Sizlerden aldığımız güç ile ilçemizin güven ve refahı için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Sizleri saygı ile selamlıyorum” maddeleri ile sıralarken, kongrenin sonunda dilek ve temenni bölümünde söz alan Mağaracık Mahalle Muhtarı Sayim Arslan, ”sayın divan, muhtarlar derneği kongresinde esnaf arkadaşların da ismi yer alıyor. İsimler yönetim listesinde. Muhtarlar derneğinin kongresinde, muhtarlar daha aktif olmalı iken neden esnaf arkadaşların ismi yazılı” diyerek tepki gösterdi.

Üyelik için 2 fotoğraf, bir kimlik fotokopisi

Dernek Başkanı Muhtar Mahir Cebburoğlu tekrar söz alarak ”dernek çalışmaları sırasında birçok muhtarı ziyaret ettik. Derneğimize üye olmalarını talep ettik ancak kimse yanaşmadı, üye aidatı ödemekten çekindiler. Oysaki bütün üyelerin aidatını ben kendi cebimden ödüyorum. Burada sizlerin huzurunda muhtar arkadaşlara çağrıda bulunuyorum; gelin birlik olalım, güçlü olalım. Üyelik için 2 fotoğraf, bir kimlik fotokopisi yeterlidir” diyerek cevap verdi.

 

 

Share
874 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+6 = ?