MUHTARLAR, MESLEKTAŞLARINI YALNIZ BIRAKMADILAR - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

MUHTARLAR, MESLEKTAŞLARINI YALNIZ BIRAKMADILAR

Bu haber 25 Ağustos 2019 - 23:28 'de eklendi ve 57 kez görüntülendi.

“Muhtarımıza kalkan eller kırılsın”

Muhtarlar Derneği Başkanı Mahir Cebburoğulu, Dernek Yöneticisi Muhtarlar, Belediye Bakan Yardımcısı Timurlenk Bozoğlan ve Samandağ Belediyesi Meclis Üyesi Nesim Özgün evinde silahlı saldırıya uğrayan Kuşalanı Mahalle Muhtarı Cemil Açıkgöz’e geçmiş olsun ziyarette bulundular.

Gerçekleştirilen ziyaret sırasında ziyarette bulunan herkese teşekkür ederek konuşmasına başlayan Kuşalanı Mahallesi Muhtarı Cemil Açıkgöz’ün yiğeni Yunus Açıkgöz; “Benim evime sıkıldı. Amcamın araçlarına sıkıldı. Bu konuda bir talebim var. Muhtarlarımızda buradayken talebimi açıklamak istiyorum. Mahallemizde gece geç saatlerde tanımadığımız insanlar görür olduk. Rahatsızlık veriliyor. Bu konuda sıklıkla devriye yapılırsa bu durumun önüne geçilebilir diye düşünüyorum. Belirli saatlerden sonra mahallede olan yabancılara neden orada oldukları konusunda sorular sorulsun. Bu gibi kötü hadiselerin bir noktada engellenmesine vesile olabiliriz. Bu gibi hadiseler Samandağ’ında yaklaşık 6 defadır olmakta. Bu gibi hadiseler için önlem almaları noktasında yetkililere sesleniyoruz.

Muhtar Açıkgöz’ün her zaman yanında olduğunu ifade eden Samandağ Muhtarlar Derneği Başkanı Mahir Cebburoğlu; “Dün gece yarısı sıralarında Kuşalanı Muhtarımız Sayın Cemil Açıkgöz’e yapılan saldırıyı muhtarlar derneği olarak şiddetle kınıyoruz.

Dileğimiz faillerin biran önce yakalanıp adalete teslim edilmesidir.

Mahalle halkına hizmet etmekten başka amacı olmayan mahalle halkının her zaman yanında olan muhtarımıza Kalkan Eller Kırılsın.

Hoşgörünün, kardeşliğin ve birlikte yaşama kültürünün hakim olduğu ilçemizde bu tür saldırılara halkımızla birlikte prim vermeyeceğiz ve karşısında duracağız. Muhtarımız Sayın Cemil Açıkgöz’ ün her zaman yanındayız şiddet kaybedecek ve kardeşlik her zaman kazanacaktır muhtarımıza büyük geçmiş olsun” ifadelerine yer verdi.

Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Timur Bozoğlan; Muhtarımız Cemil Açıkgöz’e yapılan bu çirkin saldırıyı şiddetle kınıyorum. Cemil amca yalnız değildir. Kolluk kuvvetlerimizin bu konuda gereğini yapacağına dair inancımız tamdır. İnşallah tekerrür olmaz. Ama bu olayın yapanın da yaptıranın da bulunması elzemdir. Hatay’ın, İlçelerimizin, mahallelerimizin birlik ve bütünlüğünü kimse bozamaz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Tekrar Muhtarımız Cemil Açıkgöz’e geçmiş olsun diliyorum” ifadelerine yer verdi.

afdah.info

voir films